Автор Тема: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)  (Прочитано 164100 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42478
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #915 на: Ноември 27, 2022, 19:57:43 pm »
Да не се забораиме, на зимски кондури:


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 340
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #916 на: Ноември 28, 2022, 14:32:53 pm »
Ја видов сабајле тазе прана уште мокра, богами колиште! Глеам TBI, викам опааа, КарКлуб налепница и јасно ми стана чива е.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Присутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2982
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #917 на: Ноември 28, 2022, 18:47:29 pm »
Замена за бубрег!?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42478
 • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #918 на: Ноември 28, 2022, 18:49:15 pm »
Замена за бубрег!?

Sent from my M2102J20SG using TapatalkГодиште, и колку (кафани) има поминато ? :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2982
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #919 на: Ноември 28, 2022, 21:33:53 pm »
90-то ,камен или песок нема пошто секој ден поминува на качанички пат :) Последниве 2 години слабо по кафани

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6358
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #920 на: Ноември 29, 2022, 00:04:09 am »
90-то ,камен или песок нема пошто секој ден поминува на качанички пат :) Последниве 2 години слабо по кафани

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Значи последните 2 години: ненаспаност, анкциозност, хроничен стрес и умор ... Ништо, многу пониска проценка ќе добиеш.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12126
Одг: Alfa Romeo 159 TBi Turismo Sport (nera turbo benzina)
« Одговори #921 на: Ноември 29, 2022, 11:13:12 am »
According to the widely used, although somewhat hard-to-find-credit-for figures, a heart is worth around $1 million in the US. Livers come in second, worth about $557,000 and kidneys cost about $262,000 each. Not to speak about human skin ($10/inch), stomach ($500), and eyeballs ($1,500 each).


262000 за бубрег ... ќе се изценкам за ова бе шо вие ;D

https://www.autoscout24.com/offers/alfa-romeo-8c-spider-limited-edition-500-brd-1-hand-gasoline-5b46a268-58ac-4ea6-883e-dc6f64de5abd?sort=standard&desc=0&lastSeenGuidPresent=true&cldtidx=1&position=1&search_id=7hj1d8ap0y&source_otp=t40&source=listpage_search-results