Автор Тема: GOLF GL MK1, 1978  (Прочитано 3474 пати)

Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5044
 • Жгл' б гл'б
Одг: GOLF GL MK1, 1978
« Одговори #60 на: Декември 07, 2021, 21:27:07 pm »
Ѕврцни еден телефон утре тука
https://zk.mk/neno-2

Не знам дали ќе има, ама пробај, што да не :)
Изненаден бев од достапноста на куќишта за клучеви на понови коли, а _богами_ и од цените.
Лани платив 1800 денари за промена кај оној во Бисер, некни прашувам кај луѓево - 1000 денари со сè промена. :)
Не е овој Нено-Автоклиник?

Sent from my Redmi Note 8T using TapatalkНе знам кој е Нено Автоклиник. :D
Дуќанот е клучар+чевлар. За патики средување бев, видов клучеви еден куп и почнав да се распрашувам свашта како права форумашка. :D

А супер се луѓето што работат таму, на прв впечаток.
И да е и да не е Нено што го бараш, вреди проверка. :)
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6497
 • Плинаш!!!
Одг: GOLF GL MK1, 1978
« Одговори #61 на: Декември 07, 2021, 23:34:51 pm »
Не е истиот. Нено автоклиник е во маџари. Помислив да не отворил и на друго место. Инаку нено автоккиник се занимава со се од електроника за коли меѓу другото поправа/менува брави и клучеви на коли.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен goran2406

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 19
Одг: GOLF GL MK1, 1978
« Одговори #62 на: Декември 08, 2021, 01:38:40 am »
Нено Автоклиник се наоѓа во Маџари (Дифтар маало- позади А1-ТВ). Има пристојни цени за изработка на клучеви и кодирање, но се останато е условно...