Автор Тема: Бришење LCD панел !  (Прочитано 7054 пати)

Отсутен caki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 318
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #30 на: 28 Август 2012, 13:29:37 pm »
So Colgate za plaknenje na kraj izbrisija da ima ubav miris  ;D ;D

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3688
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #31 на: 28 Август 2012, 19:52:52 pm »
Малце понапредната верзија од на Куоре. Вадење на сите копчиња, ставање во машина за садови во делот за прибор(мрежа е нели) и тоа е тоа, за назад по на Куоре инструкциите. Одлично се чисти тастатурата.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен caki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 318
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #32 на: 28 Август 2012, 22:26:13 pm »
А да си купиш нова тастаура да не се заебаваш со вакви работи  ;D ;D ;D

Присутен Bojan j

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3037
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #33 на: 28 Август 2012, 22:39:27 pm »
Да... 200 ден се ебаго мајката :D

Отсутен caki

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 318
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #34 на: 28 Август 2012, 22:40:48 pm »
Ete go resivme i ovoj problem  ;D

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54887
 • Махер
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #35 на: 28 Август 2012, 22:47:46 pm »
Мене ме воодушевила употребата на Ајакс за стакло на лаптопи, монитори и остало. Одма се суши и трга се што треба. :)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43490
 • Il Moderatore
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #36 на: 28 Август 2012, 23:09:51 pm »
Следниот пат пробај со Арис Деграс, слушам добри ривјуа по форумов ... :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #37 на: 29 Август 2012, 08:46:48 am »
Најдобро е да си прочитате на самата декларација на средството за чистење. Обично е наведено доколку не се препорачува за ЛЦД панели.

Јас имам едно средство за чистење стакло, купено од КАМ, и на него експлицитно си е наведено дека НЕ ТРЕБА да се користи за бришење на ЛЦД, ТФТ и слично...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #38 на: 01 Септември 2012, 20:03:16 pm »
класика,влажни марамчиња и после поминувам со крпа л'ска,а на тастатурата уште ја имам фабричката фолија па не ми се збира Џубре ;D

ова за лап топ,а дур користев десктоп,вртам тастатурата и мавам 3-4 воспитни ја враќам на стара позиција и не останува ништо

Отсутен ikeyaro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 138
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #39 на: 28 Септември 2012, 16:40:13 pm »
Ќе се надоврзам на темава, за да не отварам нова. Ме интересира како си ги чистите вашите тачскрин телефони?

Тастатура на работа, пари, теретана и остало, па после си го фаќаш телефонот и е ептен нехигиенски :)

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #40 на: 28 Септември 2012, 17:47:45 pm »
Од време на време со алкохол цел го бришам иначе за секој ден маица/тренерка колку да се гледа :)
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен ikeyaro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 138
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #41 на: 28 Септември 2012, 18:04:05 pm »
И јас имам алкохол, оној што е 40-50%, порано ја бришев Нокиата, ама не беше тач, сега ми е страв да експериментирам, па затоа ми треба некое средство за дезинфекција :)

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: Бришење LCD панел !
« Одговори #42 на: 29 Септември 2012, 01:24:30 am »
Абе алкохол и тоа 97% користам јас ич не му ја мисли алкохолот нема да го нагризе.
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“