Автор Тема: ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА  (Прочитано 22553 пати)

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13576
Одг: ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА
« Одговори #15 на: 01 Јули 2015, 15:46:11 pm »
Dog Сакам да ја проверам климата на Алфата (Алфа 147 1.9ЈТД) најверојатно ќе треба дополнување.
Второ, гледам на ценовник имате далечински модул за клуч. Мојава треба да има фабрички такво нешто али не функционира, ќе може да ѕирните?

Како ви е работно време?
Кого да барам како клабер? :D

Отсутен DOG SECURITY

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 530
  • CAR AUDIO SPECIALISTS
    • www.dogsecurity.mk
Одг: ПОЛНЕЊЕ АВТО КЛИМА
« Одговори #16 на: 01 Јули 2015, 19:25:50 pm »
Здраво C.L.

Слободно помини за климата, работиме со прилично добра машина ARIAZONE 6001 и 100% чист фреон.
Цена за дијагностика со прочистување на системот е 600 денари. Додека за дијагностика, прочистување, полнење со масло и боја и полнење на фреон до 1000 грама е 1.500 денари. За над 1.000 грама е 1.800 денари.
Нормално, за клабери следува попуст.

Може да го ѕирнеме клучот. За цена ќе треба да го видиме прво, бидејќи можеби не вреди да се прави.

Работно време пон-пет од 09:00 18:00 и сабота од 09:00 до 16:00 часот.

Барај го Алберто, само претстави се со никнејмот.

Поздрав,
Алберто - Dog Security

www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk