Автор Тема: Алат кој би сакале да го имате  (Прочитано 177403 пати)

Присутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1673
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #1230 на: 08 Јуни 2024, 22:50:39 pm »
До денеска беше акцијата

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #1231 на: 08 Јуни 2024, 23:18:28 pm »
Парксајд се многу добри - ХОБИ - алатки. За викенд мајстори кои 3-4 пати годишно ги употребуваат спомнатите алатки.
Ингко се аматерска класа алат, ама многупоподесни ако макар и малку повеќе се работи со алатот. Сеуште не се за тешка експоатација, но солиден чекор над Парксајд.

И едните и другите се добри за тоа за што се наменети (во што е проблемот, разбирање за што се наменети). Од тој аспект купување од оглас е полоша опција од Ингко.
Игко воопшто не е спаѓаат во аматерска класа. 80% се индустријал. На работа, маста им ја вадиме. Од искуство можам да кажам дека се рамо до рамо со девалт. И дека за една девалт се купуваат 3 инго ако ги споредиме во цена.

Sent from my 23124RA7EO using Tapatalk


Отсутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 489
  • ibiz.mk
Одг: Алат кој би сакале да го имате
« Одговори #1232 на: 10 Јуни 2024, 15:34:36 pm »
Ми се погоди роденден на малечкиот викендов, и немав време да тркнам да го искористам попустот али Денес се подновив7400ден

Само 2ah батерии, али имам од штрафилица 4ah па ке комбинираат
« Последно менување: 10 Јуни 2024, 15:39:46 pm Tomce »