Автор Тема: A disk read error occurred  (Прочитано 6025 пати)

Отсутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7003
Одг: A disk read error occurred
« Одговори #15 на: 05 Март 2015, 11:30:36 am »
Е тоа дали те лаже, незнам. Се зависи какви биле бед секторите, софтверски или хардверски.... Јас не би се радувал пред време, додека не истестирам и со некоја друга програма по можност во ДОС.

Отсутен Sans

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 142
Одг: A disk read error occurred
« Одговори #16 на: 05 Март 2015, 14:33:22 pm »
Уште не си стигнал да го полниш тој дел каде што се тие сектори (ХР зафаќа помалце меморија)... Кај мене на еден постар лап топ една партиција кај што беше ОС работеше супер, а во другата не можев ништо ни да копирам ни да ставам ниту пак да отворам нешто токму од тие бед сектори  ::)

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1486
Одг: A disk read error occurred
« Одговори #17 на: 05 Март 2015, 14:51:00 pm »
На лаптопот ке се користи само скајп и мозила/гугл , така да не би требало да има проблем. 

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1486
Одг: A disk read error occurred
« Одговори #18 на: 10 Март 2015, 10:57:18 am »
Уште не си стигнал да го полниш тој дел каде што се тие сектори (ХР зафаќа помалце меморија)... Кај мене на еден постар лап топ една партиција кај што беше ОС работеше супер, а во другата не можев ништо ни да копирам ни да ставам ниту пак да отворам нешто токму од тие бед сектори  ::)
Има проблем - некогаш појавува No bootable device.
Ке го иск. , и пак ќе го вклучам и  No problem :)