Автор Тема: Домашни Миленици  (Прочитано 701750 пати)

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1012
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4935 на: 18 Октомври 2022, 10:15:57 am »
Togo,
Uspat ako znajte nekoj da bara mazjak stafford so pedigre  za parenje ponudete go :)

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен Leonid

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 848
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4936 на: 02 Декември 2022, 09:51:14 am »
Вечер CACIB изложба во Форца, 19 часот
Утре CAC+CACIB од 10 часот иста локација
Недела CACIB од 10 часот, иста локација

Присутен nikomil1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 649
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4937 на: 02 Декември 2022, 14:01:38 pm »
Вечер CACIB изложба во Форца, 19 часот
Утре CAC+CACIB од 10 часот иста локација
Недела CACIB од 10 часот, иста локација


Vecer vo 7 e izlozbata vo Forca salata kaj Goce studentskiot? Interesno odamna ne sum videl shto "dzukci" ima po izlozbive :) mozno e da pominam

Отсутен Leonid

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 848
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4938 на: 02 Декември 2022, 16:28:59 pm »
Вечер CACIB изложба во Форца, 19 часот
Утре CAC+CACIB од 10 часот иста локација
Недела CACIB од 10 часот, иста локација


Vecer vo 7 e izlozbata vo Forca salata kaj Goce studentskiot? Interesno odamna ne sum videl shto "dzukci" ima po izlozbive :) mozno e da pominam
Да, јас ќе одам, во извидница само

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1012
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4939 на: 21 Јануари 2023, 23:40:42 pm »
https://youtube.com/shorts/visVAnfsOF8?feature=share

Malce da ja razmrda vilicata :)Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43418
 • Il Moderatore
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4940 на: 21 Јануари 2023, 23:49:30 pm »
Дај му бутче на кучето, не го лажи со гуми за џвакање.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1012
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4941 на: 21 Јануари 2023, 23:58:55 pm »
Дај му бутче на кучето, не го лажи со гуми за џвакање.
На диета е , 39кг е тежок :)

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен Leonid

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 848
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4942 на: 22 Јануари 2023, 07:12:39 am »
04-05.02 изложби во Борис Трајковски,и специјалка за добермани. Повелете

Отсутен Leonid

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 848
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4943 на: 15 Март 2023, 10:01:30 am »
сабота и недела 18-19.03, изложба на АРМ парк.
Волково, работен испит за германски овчари,19.03

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20062
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4944 на: 15 Март 2023, 10:42:23 am »
сабота и недела 18-19.03, изложба на АРМ парк.
Волково, работен испит за германски овчари,19.03

Кое време АРМ?

Отсутен Leonid

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 848
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4945 на: 15 Март 2023, 14:16:36 pm »
секогаш почнуваат во 10 часот

Присутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3513
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4946 на: 30 Март 2023, 19:07:08 pm »
Момци храна за кучици мацици да не му треба на некој,по 100 денари кило...лименките за кучици по 80 денари
Лименки за мачици по 35 денари

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 605
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4947 на: 30 Март 2023, 21:38:20 pm »
Лименките за кучиња која големина се, односно тежина?

Присутен Busav

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3513
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4948 на: 30 Март 2023, 21:56:26 pm »
Лименките резервирани за @Leonid прв пиша пп..

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29283
  • CARclub.mk
Одг: Домашни Миленици
« Одговори #4949 на: 31 Март 2023, 14:17:45 pm »
Сува храна за мачки на кило?