Автор Тема: алармен уред  (Прочитано 4146 пати)

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
алармен уред
« на: 29 Август 2011, 10:46:08 am »
Дечки ми треба некоја понуда за алармен систем за Форд Пума сакам да монтирам ?
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: алармен уред
« Одговори #1 на: 30 Август 2011, 19:45:21 pm »
неможам да ги дочитам постовите :)
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: алармен уред
« Одговори #2 на: 30 Август 2011, 19:48:14 pm »
Не крадат Пуми ;)

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: алармен уред
« Одговори #3 на: 31 Август 2011, 08:30:21 am »
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6103
 • 69
Одг: алармен уред
« Одговори #4 на: 31 Август 2011, 09:47:58 am »
Мое мислење е дека аларм најмалку може да те спаси од крадење на автомобил. Е сега аларм обично се става со цел за да се заштити опремата односно озвучување, гпс, и слично. На пример најчесто тоа го прават дрогираши, наркомани, падавичари и на нив слични, и нормално лопови кои подоцна опремата ја продаваат пошто зожто на бувљак.
Значи јас алармот го гледам како превентива од провална кражба на потенцијалните предмети во возилото...Ништо повеќе.
Така да по мене фрлање на многу пари за аларм не е потребно, нормално мое лично размислување...
Поздрав до лепо друштво :)
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен MaNDiL

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 359
Одг: алармен уред
« Одговори #5 на: 31 Август 2011, 09:59:26 am »
Абе и јас за тоа го зимам , башка ми е и далечинско да ставам. И не планирав нешто многу да давам до 2000 некоја ефтина опција, па чекав да ми пишете некое искуство кој од каде земал
You can sleep in your car, but you can't race your house.

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: алармен уред
« Одговори #6 на: 08 Септември 2011, 21:50:04 pm »
Абе и јас за тоа го зимам , башка ми е и далечинско да ставам. И не планирав нешто многу да давам до 2000 некоја ефтина опција, па чекав да ми пишете некое искуство кој од каде земал


За 2.000 ден можеш само проблем да си купиш,а не аларм за кола,добрите аларми се малку поскапи .Може да се обратиш кај нас ,ќе ти понудиме нешто...
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Dean

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1341
Одг: алармен уред
« Одговори #7 на: 27 Септември 2011, 19:32:02 pm »
Не крадат Пуми ;)

има вистина во ова, ретки коли се нема да можеш деловите да ги продадеш :). Мандил дај претстави ја пумата во гаража да не сум сам со пума на форумов :)