Автор Тема: Што купивте или сакате да си купите за вашите автомобили  (Прочитано 567611 пати)

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4092
^ тука земав и јас половни челични бандажи за А-класата. Мислам дека 4000 денари ги платив пред неколку години. Има доста избор, и не беше скапџија.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3856
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
За половни, се наоѓаат, не е проблем. Нови беа у муабетот...

И јас моите ги земав половни, лани, 5000 ден.

Sent from my Xiaomi 13T


Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2047
Зошто би купил нови?
Претпоставувам за зимски сет ти требаат. Половни по спецификација за колата. Четка челична, мат црн спреј некое пиво и ко нови ќе дојдат.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6576
 • French diamond
Стварно нови челични да купиш е за џабе фрлени пари. Раткапни секако ќе одат врз нив, а ако се криви, секој чекан ќе ги исправи.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8824
Ne stavam nishto na niv crni si gi sakam a sekako i polovni moze, ke se javam kaj coekov od ponedenik

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Јас размислувам за Голфот да си купам мало резервно тркало. Пошто батериите фаќаат простор, нема резервно туку доаѓа со кит за репарација. Некако ми е шубе само со тоа да се пуштам на подолг пат па најверојатно ќе си купам резервно тркало и ќе го носам кога возам кон подалечни дестинации.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3856
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Ne stavam nishto na niv crni si gi sakam a sekako i polovni moze, ke se javam kaj coekov od ponedenik
Daniell MK или така нешто беше, типот на фејсбук огласите стрикно бандажи и раткапни продава. Од драчево е. Обично има добра понуда, ако најдам и број, ќе ти пуштам.

Sent from my Xiaomi 13T


Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8824
Mu pisav na Facebook ako e toj toj 🤣

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5486
Јас размислувам за Голфот да си купам мало резервно тркало. Пошто батериите фаќаат простор, нема резервно туку доаѓа со кит за репарација. Некако ми е шубе само со тоа да се пуштам на подолг пат па најверојатно ќе си купам резервно тркало и ќе го носам кога возам кон подалечни дестинации.
pametna investicija. Za niz SK kje se snajdes ama nedaj boze nadvor da rokne guma kit za reparacija ne te spasuva samo copavec rezerven i miren si.

Отсутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2072
Јас размислувам за Голфот да си купам мало резервно тркало. Пошто батериите фаќаат простор, нема резервно туку доаѓа со кит за репарација. Некако ми е шубе само со тоа да се пуштам на подолг пат па најверојатно ќе си купам резервно тркало и ќе го носам кога возам кон подалечни дестинации.

Си имаш траума од искуството пред Гевгелија  :D
Нејсе, резервно тркало е меѓу првите работи што ги купив за Леонот.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13643
За подолг пат од 100км би си носел резервно.
Мада Е61 немав и со два кита за репарација одев па шизик на ризик сеа тоа е.

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2047
Јас си возам едно од другиот сет гуми. На зима летна 18ка, на лето зимска 16ка.
За мало резервно не давам 100евра па шо сака нека биди.

Отсутен flashgordon007

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
Decki celicni bandazi nekade novi prodava nekoj od ova prodavnicive za gumi i bandazi

Sakam da si kupam za zimskite gumi

Јас купив нови челични фелни од https://www.autoexpert.rs/celicne-felne.html
Ги имаа речиси сите димензии, а ако се појавеше некое изненадување, тврдеа дека за недела дена можат да ги довлечкаат од Германија.
Можеш да се договориш да ги подигнеш од Ниш, ќе ти објаснат на која локација.
Е, да, платив со картичка, а цената за нови беше поевтина од цената во Скопје за користени фелни (ако не го сметаш патот до Ниш и назад во цената).

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8824
Jas cela Ikea ja donesov od nish. Ke proberam sega ke vidam

Отсутен Filip MK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2183
Decki celicni bandazi nekade novi prodava nekoj od ova prodavnicive za gumi i bandazi

Sakam da si kupam za zimskite gumi

Јас купив нови челични фелни од https://www.autoexpert.rs/celicne-felne.html
Ги имаа речиси сите димензии, а ако се појавеше некое изненадување, тврдеа дека за недела дена можат да ги довлечкаат од Германија.
Можеш да се договориш да ги подигнеш од Ниш, ќе ти објаснат на која локација.
Е, да, платив со картичка, а цената за нови беше поевтина од цената во Скопје за користени фелни (ако не го сметаш патот до Ниш и назад во цената).

А граница, царина марина, плаќаше нешто или и за оваа стока важи до 300 евра дека не се плаќа царина?
Претпоставката е мајката на сите заебувања