Автор Тема: Прашања и одговори.  (Прочитано 1069703 пати)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10827
 • Архитект
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10305 на: Септември 22, 2021, 15:29:06 pm »
Епа кажи му што треба да извади.
:)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40566
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10306 на: Септември 22, 2021, 16:18:18 pm »
Епа кажи му што треба да извади.
:)


Види, ја како што разбрав, веројатно сака/треба да го најде сигналот за централно отворање на вратите од оноа дугмето на централна конзола, за да може да стави друг модул за даљинско. Искрено, глупо решение малце, кога си има колата централно, ама тоа е... Тој сигнал за централно отворање на вратите, иде до боди компјутерот (спомнав кај се наоѓа). Така да, тоа е тоа што му треба. Не му треба задниот модул или модулот во лева возачка врата.... Ама тоа најбоље некој од овие што инсталираат централни да му го реши, Дог Сикјурити или некој сличен. Сам не би се нафаќал со електрониката на 147-цата да си играм, ако не знам што точно треба да направам.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен ceki

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 32
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10307 на: Септември 22, 2021, 18:12:54 pm »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40566
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10308 на: Септември 22, 2021, 18:20:57 pm »
Тоа е за задните прозори. Тоа седи под задното седало. Ако тоа не работи, задните прозори не работат. Бравите се отклучуваат и заклучуваат.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен deksa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 989
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10309 на: Септември 22, 2021, 19:42:35 pm »
Aj i jas so slicna maka da prasam :)
Dvata kluca za poloto se skakavci so dalecinsko, no edniot (ponoviot sto verojatno bil rezerven) ne raboti. Smeniv baterija pak ne raboti.
Nekoj sovet sto mozam da napravam ili kade da go odnesam?

Inaku pogore sto zborevme za ramnenje na doboshite, kupiv novi Bremsi i majstorov rece dobro sto sum kupil, starive bile katastrofa, nemalo spas.

Edit: kupiv nova baterija so koja sto ne rabotese, ja izmeriv sega na multimetar 2.8v, a treba da bide minimum 3v, probav so baterijata od drugiot kluc (taa e 3v), diodata dava znaci na zivot, valjda so druga baterija (neistrosena) ke raboti :)
« Последно менување: Септември 22, 2021, 20:53:22 pm deksa »

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7041
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10310 на: Септември 22, 2021, 19:54:42 pm »

Inaku pogore sto zborevme za ramnenje na doboshite, kupiv novi Bremsi i majstorov rece dobro sto sum kupil, starive bile katastrofa, nemalo spas.
Чиста работа :)

Отсутен deksa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 989
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10311 на: Септември 22, 2021, 20:11:26 pm »

Inaku pogore sto zborevme za ramnenje na doboshite, kupiv novi Bremsi i majstorov rece dobro sto sum kupil, starive bile katastrofa, nemalo spas.
Чиста работа :)

Pa razmisliv deka ne vredi za 25e da se zaebavam so kocnici.
« Последно менување: Септември 22, 2021, 21:25:42 pm deksa »

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6337
 • Плинаш!!!
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10312 на: Септември 23, 2021, 00:02:50 am »
Паметно си направил.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Отсутен dbl.dzo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1611
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10313 на: Септември 23, 2021, 09:41:39 am »
@ceki истиот твој клуч, без барање и отварање на централни модули и сето тоа, со друга електроника и наоѓање на петцифрениот код средено кај клучар Туфо за 3000 денари.

https://www.facebook.com/klucarTUF0/

Отсутен DMirceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 190
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10314 на: Септември 23, 2021, 19:55:04 pm »
...
« Последно менување: Септември 25, 2021, 21:46:27 pm DMirceski »
Good Year

Отсутен deksa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 989
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10315 на: Септември 24, 2021, 21:43:24 pm »
Aj i jas so slicna maka da prasam :)
Dvata kluca za poloto se skakavci so dalecinsko, no edniot (ponoviot sto verojatno bil rezerven) ne raboti. Smeniv baterija pak ne raboti.
Nekoj sovet sto mozam da napravam ili kade da go odnesam?

Inaku pogore sto zborevme za ramnenje na doboshite, kupiv novi Bremsi i majstorov rece dobro sto sum kupil, starive bile katastrofa, nemalo spas.

Edit: kupiv nova baterija so koja sto ne rabotese, ja izmeriv sega na multimetar 2.8v, a treba da bide minimum 3v, probav so baterijata od drugiot kluc (taa e 3v), diodata dava znaci na zivot, valjda so druga baterija (neistrosena) ke raboti :)

Dalecinskoto raboti so vtorata nova baterija bez problem.

Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 522
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10316 на: Септември 26, 2021, 16:38:00 pm »
Сретнал некој во Битола Тutela zeta 2 ?? Ако не кај можам да најдам ама под услов да пуштат по карго  ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40566
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10317 на: Септември 26, 2021, 21:56:04 pm »
Сретнал некој во Битола Тutela zeta 2 ?? Ако не кај можам да најдам ама под услов да пуштат по карго  ;D

Пак крцка а? :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 522
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10318 на: Септември 27, 2021, 17:21:55 pm »
Сретнал некој во Битола Тutela zeta 2 ?? Ако не кај можам да најдам ама под услов да пуштат по карго  ;D

Пак крцка а? :)
I to podmackana :)

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 264
Одг: Прашања и одговори.
« Одговори #10319 на: Септември 27, 2021, 17:24:47 pm »
Дечки, каде можам да најдам кожа за кај Менувачот и Рачната кочница за Опел Астра 2002г ?