Општо > Генерални Муабети

Авијација

(1/226) > >>

DENDE-LANCERED:
http://m.mkd.mk/makedonija/politika/ej-bil-posledniot-zbor-na-pilotot-na-kingerot-vo-koj-zagina-boris-trajkovski

Moze ne e za temava ali vredi da se izgleda.

Jezivo video vo sekoj slucaj.
Interesen e komentarot na pocetokot vo koe pilotot ili kapetanot vika "koj go sisa"...wtf?

Бузуки:
Добро бе 10 години им требаше да сватат што е работата...

Колку што сваќам, пилотот му вика држи ја оваа висина а кополотот надолу иди.. Плус и алармот се вклучил..

RedEco:
Ova se bese poznato i prethodno kade ja gledale vinata na sforovci ovdeka prethodno, sto piloti ke da se ovie ... Ke odgovara nekoj kaj nas po sluzbena odgovornost sega?? Ili abe znaes

achtung:
Главниот пилот се понашаше како на маса во кафана да седи цццц.. Мумлаше цело време бе, ова е недозволиво!!!

Allexxander:
Дали само мене ми се слуша како да е под дејство на алкохол овој постариов, претпоставувам Марко пилотот? Што вика Ахтунг баш као на маса у кафана. Абе овој не е во состојба да пилотира, затоа му дал на копилотот, кажува нешто од искуство ама зборењево... Му викаат упали светла за слетување овој а што?

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

Оди на целосна верзија