Автор Тема: Совет за бела техника  (Прочитано 288518 пати)

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5201
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #2070 на: Април 08, 2022, 00:17:39 am »
Da ne znaete alternativen servis za Beko od oficijalniot?
Ja rzlsna zena mi plotnata inukciska, ludive vikaat 4t dena za zamena na stakloto.
Sreka raboti seuste iako sefiozno puknata ama ne mj se ceka 45dena.

Ene kade e Turcija da go ebam, 45 dena od Kina pobrzo ke stigne.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8045
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #2071 на: Април 08, 2022, 08:40:50 am »
Pro servis proguglaj mislam deka gi rabotat Beko ama ne veruvam deka ke ti go skratat vremeto od 45 dena.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3232
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #2072 на: Април 19, 2022, 14:11:38 pm »
Некаде се пишеше за проточни бољери, вчера бев кај пријатели во Скопје од кога памтам го имаат истиот проточен и баш го прашав како е задоволен дали со каменец имаат мака кварови итн. Вика ова му е 20та година на бољерот никогаш не е отворен ниту имал мака со каменац, вибрирал праел нешто и нема мака со каменац. Сеа реновираат и ми вели вика ќе барам по огласи ќе си земам уште еден половен ваков за другиот дел од куќата. Не го сликав ама Siemens Automatic пишеше, ваков на лик.

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен zvonkog

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 998
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #2073 на: Мај 03, 2022, 21:11:59 pm »
го имам ја истиот дома, може и уште постар е мојот, тоа црното е бело капаче кај мене, 18кв, после 20години никогаш нечистен испушти душа греачот, нов за околу 100тина евра нешто така ми се врти цена у глава пошто беше пред неколку години, од замената после 1 година едно чистење и еве го уште тера....поготово кога сменив чешми у купатило, шиба жешка вода, мака нема... ;D ;D ;D

Отсутен AlexAl1en

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 327
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #2074 на: Мај 06, 2022, 18:51:58 pm »
Стакла за фурна за електричен шпорет каде може да се најде?

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3232
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #2075 на: Мај 12, 2022, 12:48:21 pm »
Складирав печурки ми текна дека имам од на времето машина за вакумирање. Дали има некој видено да се продаваат ваки ќеси и каде. Една цела ролна е и се топи до кај шо сакаш должина на вакумерката, само мора да се како овие со текстура за да го трга воздухот низ тоа, пробав со онакви зип ама мазен најлонот е не го трга воздухот.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2627
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #2076 на: Мај 12, 2022, 18:53:41 pm »
Однапред сечени кеси има во Горење, а ваљда и по Нептун. Ролна не сум видел кај нас но сигурно има, можеби во продавници за професионална куварска опрема - Конкорд ДЛ и слични.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3232
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #2077 на: Мај 12, 2022, 20:11:56 pm »
Имаме Нептун во Битола ќе прашам.Небитно нека се и однапред сечени само да не се мазни да имаат таква текатура како цртички за да можи да го усисава воздухот.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8108
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #2078 на: Мај 13, 2022, 21:54:59 pm »
Изглејт се посебни

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3232
Одг: Совет за бела техника
« Одговори #2079 на: Мај 13, 2022, 22:11:03 pm »
Однапред сечени кеси има во Горење, а ваљда и по Нептун. Ролна не сум видел кај нас но сигурно има, можеби во продавници за професионална куварска опрема - Конкорд ДЛ и слични.
Имало хак на јутуб, можи ќе му послужи на некој ако ископа ко мене вакумерка, паметна работа да ти било.Гледам солени се цените за специјални најлони/ролна ако користиш често. 3м 500/600 денари е. Зип најлоните  се беспари. Од оригиналните ќеси со текстура сечиш мали парчиња две и се ставаат измеѓу ќесата кај шо вакумира и го трга воздухот и вакумира без мака на неколку видеа шо изгледав..


Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html