Автор Тема: Mislenje za Fuji Film S2950  (Прочитано 10570 пати)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Mislenje za Fuji Film S2950
« Одговори #30 на: 26 Октомври 2011, 12:22:41 pm »
За парите не да вреди...
Само убаини да сликаш :)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Mislenje za Fuji Film S2950
« Одговори #31 на: 26 Октомври 2011, 12:28:11 pm »
Fala, fala...so vi saka dusa da si kupite!

Mi bese mnoogu bitno da vadi ubavi fotki vo zatvorena prostorija so slaba svetlina.

Ne se razbiram mnogu od sto zavisi toa, od senzori, menzori, ISO, MISO,blicovi ili slicno, ama Canonot koj veke go imam doma nadvor vadi fotki fantazija, vo soba pri pomala svetlina...SRANJE!

Slikite sto gi slikav vcera vo soba se so slaba svetlina, so dve mali neonki (doma vo dnevna imam 10 i pka dzabe so Stariot aparat) i mi izgledaat sosma solidno, barem za mene.


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54819
 • Махер
Одг: Mislenje za Fuji Film S2950
« Одговори #32 на: 26 Октомври 2011, 14:32:20 pm »
Ete taka, bitno e da probas i ke znaes. So srekja aparatceto!

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20598
Одг: Mislenje za Fuji Film S2950
« Одговори #33 на: 26 Октомври 2011, 14:35:25 pm »
Ајде честито, со здрае да си фоткаш :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7046
Одг: Mislenje za Fuji Film S2950
« Одговори #34 на: 26 Октомври 2011, 15:52:39 pm »
Со здравје да се служиш....

Отсутен marsher

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3177
  • smchiptuning
Одг: Mislenje za Fuji Film S2950
« Одговори #35 на: 26 Октомври 2011, 16:29:48 pm »
A бе чоек да не ти рече... ;D
Со здравје да го користиш.
Дај да видиме нешто у бикини како вади, не кутии тука.. ::)

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Mislenje za Fuji Film S2950
« Одговори #36 на: 26 Октомври 2011, 16:38:41 pm »
A бе чоек да не ти рече... ;D
Со здравје да го користиш.
Дај да видиме нешто у бикини како вади, не кутии тука.. ::)

Да му речам на колегава да се облече во Бикини и да го сликам...;D

Супер изгледа, келав е и иmа 120 Кг...;D


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20598
Одг: Mislenje za Fuji Film S2950
« Одговори #37 на: 26 Октомври 2011, 16:50:07 pm »
Одма турај после во „Убави мачиња“ :D :D :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11709
 • Архитект
Одг: Mislenje za Fuji Film S2950
« Одговори #38 на: 26 Октомври 2011, 17:57:34 pm »
Ајде со здравје да си го штракаш. Убав дил си направил.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Mislenje za Fuji Film S2950
« Одговори #39 на: 26 Октомври 2011, 22:01:00 pm »
Фала ептен многу ...и картица ми дадоа 8 ГБ као гратис. Не дека сум многу убав, ами им ја знам менаџерката. ;D

Отсутен marsher

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3177
  • smchiptuning
Одг: Mislenje za Fuji Film S2950
« Одговори #40 на: 26 Октомври 2011, 22:03:28 pm »
Фала ептен многу ...и картица ми дадоа 8 ГБ као гратис. Не дека сум многу убав, ами им ја знам менаџерката. ;D
Ете кого ќе сликаш во бикини, а не колегата од 120 кг и келав и.... ;D
Веројатно за тоа ти поклонила 8Гб картичка...и тоа гратис...

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Mislenje za Fuji Film S2950
« Одговори #41 на: 26 Октомври 2011, 22:05:03 pm »
Фала ептен многу ...и картица ми дадоа 8 ГБ као гратис. Не дека сум многу убав, ами им ја знам менаџерката. ;D
Ете кого ќе сликаш во бикини, а не колегата од 120 кг и келав и.... ;D
Веројатно за тоа ти поклонила 8Гб картичка...и тоа гратис...

Па да ти кажам искрено, пре би колегата него неа.
Има 100 кила, висока е 1.65 и има 55 години, па сеа ти види. ;D

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Mislenje za Fuji Film S2950
« Одговори #42 на: 26 Октомври 2011, 22:52:08 pm »
Одлично,одлично со здравје да се служиш и од мене!

Отсутен marsher

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3177
  • smchiptuning
Одг: Mislenje za Fuji Film S2950
« Одговори #43 на: 27 Октомври 2011, 09:37:25 am »
Фала ептен многу ...и картица ми дадоа 8 ГБ као гратис. Не дека сум многу убав, ами им ја знам менаџерката. ;D
Ете кого ќе сликаш во бикини, а не колегата од 120 кг и келав и.... ;D
Веројатно за тоа ти поклонила 8Гб картичка...и тоа гратис...

Па да ти кажам искрено, пре би колегата него неа.
Има 100 кила, висока е 1.65 и има 55 години, па сеа ти види. ;D
Ја замислувам во бикини, а ќе видам ако ја сликаш... ;D