Автор Тема: Нова кола - Од салон до друг град. Како?  (Прочитано 15304 пати)

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1832
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #15 на: Ноември 27, 2014, 18:06:56 pm »
Пробни таблици се 2800 денари за 5 дена.

Јас пред 2 недели извадив за 5 дена, ме чинеше 1100-1200 денари, освен ако има некоја цака плус.
И јас лани кога ја купив колата извадив пробни таблици за 1200 ден и траат 5 дена + 5+5 значи можеш во таа цена да си ги продолжуваш на секои 5 дена мах. до 15 дена, јас искористив 5+5 дена потоа ми испаднаа документите и ја регистрирав ......оваа варијанта ти е најдобра ако може направи така да не се тресеш по автопатиштата дали ќе те застанат ......

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6626
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #16 на: Ноември 27, 2014, 18:12:12 pm »
И јас мислев дека е толку слушајки од муабети но пред месец дена фатија точно 2800 денара таблиците. Прашајте убаво.

Отсутен vele85

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 571
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #17 на: Ноември 27, 2014, 19:20:01 pm »
2007-8 god koga rabotev vo avto kukja (togas nemase tehnicki napraveno) nosevme tri sparkcinja na tehnicki vo cento,jas pominav
dvajca kolegi go izedoa po 250 evra , posle toa na shlep gi nosea do tehnicki.Zatoa drugar shlep ili probni tablici ne si igraj

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1832
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #18 на: Ноември 27, 2014, 23:29:17 pm »
И јас мислев дека е толку слушајки од муабети но пред месец дена фатија точно 2800 денара таблиците. Прашајте убаво.
Можеби ако се сега поскапени .....

Отсутен Mercury

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 799
 • Т(д)ркач
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #19 на: Ноември 28, 2014, 00:27:25 am »
Ние во 2001 мај месец зедовме Матиз цела година без таблици ја возевме.Не ни запираа џандарите кога ќе видеа нова кола без таблици.Отприлика 10 пати Скопје идевме во таа година,и низ град активно возење.Еднаш не сопреа кај градско,ама се извади татко ми чекам таблици поубава бројка ова она.Тоа време така беше,сега е страшно без табли да возиш

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #20 на: Ноември 28, 2014, 00:59:13 am »
Алал да ви е цела година без таблици...
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Mercury

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 799
 • Т(д)ркач
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #21 на: Ноември 28, 2014, 01:25:11 am »
Други времиња беа тие :)

Отсутен karajann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 375
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #22 на: Ноември 28, 2014, 02:20:24 am »
Нека ти е честито колата, да поминеш многу безгрижни километри и да не заборавиш да ја презентираш во возила на членови.

Најдобро извади си пробни таблици, коштаат околу 1200-1300 денари, а казната ако те фатат е од 300 евра за физичко лице или 500 евра ако гласи на фирма.
Во салонот кажи им да ти проверат каде на лагер имаат пробни таблици за да не губиш време, мислам оти до 14 часот работат. А рачунај оти во салонот ке изгубиш околу еден до два часа, во потпишување на документи, презентација и објаснување на разни работи околу колата. Така да они имаат контакти и додека ја завршиш во салонот, ќе ја имаш и таа информација.

И јас мислев дека е толку слушајки од муабети но пред месец дена фатија точно 2800 денара таблиците. Прашајте убаво.
Пред една година за астрата ме коштаа едно 1200-1300 денари за 5 дена. Ако зедеш за повеќе сигурно дека ке те коша и повеќе.
Ако не е нова кола мора да помине и технички преглед, тогаш така ми кажаа.
« Последно менување: Ноември 28, 2014, 02:27:09 am karajann »

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5840
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #23 на: Ноември 28, 2014, 11:51:18 am »
Шлеп служба ќе го изгори, најпаметно е проба таблици.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6626
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #24 на: Ноември 28, 2014, 12:18:57 pm »
Епа сега ми текна, пробните се 1500 но плаќаш плус технички преглед и нешто ситно и се збираат 2800 денара.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5217
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #25 на: Ноември 28, 2014, 12:21:05 pm »
Nema ako si izvadi paket vo AMSM za 800 den.
Imas so paketot pokraj drugite raboti i bezplatno slepanje do 200km.

http://www.amsm.mk/article.aspx?cid=5504&scID=5387&l=94

vidi javi se.

Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11547
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #26 на: Ноември 28, 2014, 13:04:49 pm »
Да, тоа шлепањето е закон работа. Само напомена, можеш само еднаш да го искористиш.

Отсутен kalimero

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1752
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #27 на: Ноември 28, 2014, 14:23:18 pm »
И да не заборавите, членството може да почнете да почнете да го користите по истекот на 7 дена од денот кога сте го извадиле.

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1413
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #28 на: Ноември 28, 2014, 14:32:30 pm »
+ важи за повеќе возила : Classic членството е наменето за физички лица и Ви овозможува членските услуги да ги користите и кога управувате со сопствено и кога управувате со туѓо моторно возило

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11547
Одг: Нова кола - Од салон до друг град. Како?
« Одговори #29 на: Ноември 28, 2014, 14:37:18 pm »
И да не заборавите, членството може да почнете да почнете да го користите по истекот на 7 дена од денот кога сте го извадиле.


Што уствари значи не можеш веднаш да ја ставиш на шлеп??