Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1857058 пати)

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1074
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13560 на: 19 Декември 2023, 21:50:20 pm »
Купивме за невестатаВизуелно изгледа поефтино од 13ката п.м, помал е и полесен, поради титаниумот да ама ете некако "поефтино " ми делува и далеку од вреден за парите...ама жени   ;D

Не ги го сменил с23ката за 2те јаболка  :)

а за шваљерку тики што купи?

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8185
 • Малерозен дрводарец
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13561 на: 19 Декември 2023, 22:21:16 pm »
Од сам старт сам те осетија дека си кумановац, затој ти одговарам само повремено.
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6586
 • French diamond
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13562 на: 19 Декември 2023, 22:21:51 pm »
Не остана за швалерката, скапа се погоди невестата  ;D

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2965
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13563 на: 19 Декември 2023, 23:15:31 pm »
Купено


Отсутен Van

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5234
 • VW Golf MK3 1.9 TDI
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13564 на: 20 Декември 2023, 00:29:54 am »
Купено

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Со среќа да се користи.
Има кипање? Колку има носивост, цена?


https://www.facebook.com/evro.teopet/

Oвие се?
Нивна изработка е?

И јас треба да зеам една. Појма немам што е добро. По огласиве гледам некои увозни, не знаев дека имаме и домашно производство. Како се реши за овие, имаш препораки некои?

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2965
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13565 на: 20 Декември 2023, 07:20:24 am »
Купено

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Со среќа да се користи.
Има кипање? Колку има носивост, цена?


https://www.facebook.com/evro.teopet/

Oвие се?
Нивна изработка е?

И јас треба да зеам една. Појма немам што е добро. По огласиве гледам некои увозни, не знаев дека имаме и домашно производство. Како се реши за овие, имаш препораки некои?

Околу 1100 евра ја платив, српски се човеков го увезува. Прави он и по нарачка приколици ама и овие ги продава. Се кипа, има носивост 566кг и по мене е бест бај за парите, поопширно имаш овде а ако сакаш да ја видиш и он има за него иста ваква, таму на работа му е паркирана.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8824
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13566 на: 20 Декември 2023, 11:12:22 am »
Ima onakvi za motor da tovarish? Bash ke mu se javam.

Отсутен kokos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 178
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13567 на: 20 Декември 2023, 16:59:23 pm »
си купив нова шофершајбна ама не дека сакав туку оти морав еве и некоја слика :)

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2965
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13568 на: 20 Декември 2023, 17:40:35 pm »
Ima onakvi za motor da tovarish? Bash ke mu se javam.

Има

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2171
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13569 на: 22 Декември 2023, 12:24:54 pm »
Одамна мислев да земам една ексцентрична или орбитална шлајферка,се мислев дали на Инко од МК или од тука од ДЕ на Блек анд Декер или оваа на Графит.

Сега за празнициве додека сум долу имам некое проектче па ќе ја тестирам.

Изборот падна на Графитот,полски бренд,според ревјуата подобар од Инко и БлекендДекерот,а има и две големини 125/150мм,вака на изглед изгледа солидно а има и 3 год гаранција,доаѓа со куферче.

Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1074
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13570 на: 24 Декември 2023, 00:06:08 am »
Купено

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Дали може контакт од лице кое продава ваква приколка благодарам.

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2965
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13571 на: 24 Декември 2023, 07:47:07 am »
Купено

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Дали може контакт од лице кое продава ваква приколка благодарам.

078 350 597 - Ненад

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13572 на: 26 Декември 2023, 13:55:52 pm »
Си купив момент клуч. Некаде го гледав истиот за 1750(можеби сум се збунил), отидов да го купам гледам 2400, што сака нека биде го купив. Ќе се штелнат малку држачите на мотор со него.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6120
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13573 на: 26 Декември 2023, 14:01:57 pm »
Требаше барем Топмастер, ти дното го зеде, ајде можи арен ќе испадни ќе кажиш.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13574 на: 26 Декември 2023, 14:09:54 pm »
Човекот рече дека на исто место се произведуваат и дека може да го споредам со Топмастер и да ја чувам фискалната за гаранција.