Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1856876 пати)

Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4092
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13500 на: 05 Декември 2023, 09:47:32 am »
Го земав од некој сајт кај што беше најефтин во понеделникот. Го земав за 469 еур, мислам дека не бил никогаш поефтин.
Кога го отворив и видов колку е голем саатот, си помислив дека се заебав. 51мм е оваа верзија, ама не ми стои лошо на рака, иако имам тенки раце накај дланката.
Беше напунет на 67% батеријата, еве до сега е паднат на 60% за 4-5 дена (не сум го полнел). Тоа се должи на соларот и секако на самата батерија која е поголема од другите 2 верзии (7 и 7S).
Бев 2-3 пати во теретана, еднаш и статичен точак возев, и ми се допаѓа што во секое време ми мери откуцаи на срце, мери калории, време и друго за време на вежбањето и што го менува контрастот на самиот саат. Уствари ја прави позадината бела а бројките црни и по некоја боја има за интензитет мислам, па е доста лесно да ги видиш информациите на дисплејот.
Кога не вежбам ми е наместено осветлувањето на 30%, тогаш е во главно црна позадината и бројките се бели, те осветлени па и на така мала осветленост на дисплејот можеш без проблеми да видиш колку е саат. Со движење на раката можеш да активираш и осветлување.
Не успеав да наместам Гармин Пеј, зашто немам картичка од неколкуте банки во Германија кои го имаат овозможено тоа, па останува да си плаќам со мобилен.
За сега ми прави мерак, не ми тежи на рака, иако е мислам 5 пати потежок од арм бендот што го имам од Хуавеи. Не сум го прочепкал многу детално да видам што се опции има.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13501 на: 05 Декември 2023, 10:01:51 am »
51мм баш тој го гледав. Ептен за мерак. Цената е беспрекорна.

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4800
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13502 на: 05 Декември 2023, 13:52:08 pm »
Kupi go togas, dok ne poskapil...

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13503 на: 05 Декември 2023, 13:54:18 pm »
Поскапен е веќе, пројде црн петок. Здравје нареден попуст.

Отсутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 489
  • ibiz.mk
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13504 на: 05 Декември 2023, 16:11:53 pm »
Bas dzabe si go nacekal. So zdravje da si go nosis. Garmin e N01 za sportwatch, suunto e okej ali ne mu e golema konkurencija.

Jas 6pro zemav pred godina za tie pari.
Inaku sakav i jas x ali mnogu golem mi bese na raka.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 826
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13505 на: 07 Декември 2023, 16:06:38 pm »
Земавме за татко ми Алфа Ромео 156 фејслифт 1.9 јтд 115 кс од 2005 година :D

« Последно менување: 08 Декември 2023, 02:05:23 am Djokica »

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8185
 • Малерозен дрводарец
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13506 на: 07 Декември 2023, 16:28:24 pm »
Се смешав, мислев темата е "Работи што не ви требаат", па да ти речев дај му ја на Мартин  :D

Честито, друже!
When you turn on the radio does it return the favor?Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 826
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13509 на: 07 Декември 2023, 16:31:48 pm »
Се смешав, мислев темата е "Работи што не ви требаат", па да ти речев дај му ја на Мартин  :D

Честито, друже!
Фала, да си купиш шо сакаш 😁

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8070
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13510 на: 07 Декември 2023, 16:32:11 pm »
Дејан од Малта?
Инаку јас сум Пепелиштанец до 2008г

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8185
 • Малерозен дрводарец
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13511 на: 07 Декември 2023, 16:33:33 pm »
Се најдоте, дааа...
Вади севдата, месото од Џоќица ќе е...
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 826
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13512 на: 07 Декември 2023, 16:44:02 pm »
Дејан од Малта?
Инаку јас сум Пепелиштанец до 2008г

Да, од него 😁


Отсутен stavrov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 509
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13514 на: 08 Декември 2023, 19:26:09 pm »
Дејан од Малта?
Инаку јас сум Пепелиштанец до 2008г

Да, од него
Добра кола си земал, го знам Дејан лично и знам дека домаќински си ги одржува колите.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk