Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1833798 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54808
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13485 на: 30 Ноември 2023, 18:29:29 pm »
Ne jas imam venu2 golemata verzija pisav pogore koj go imam. Fenix e premnogu profi za everyday use i nekoj outdoor sport
Во која држава ти стигна од Амазон?

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1011
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13486 на: 30 Ноември 2023, 21:44:30 pm »
Да го заштитиме малку телефончето


Sent from my iPhone using Tapatalk

Присутен balanar

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2069
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13487 на: 30 Ноември 2023, 21:53:55 pm »
Не го ставај тој lens protector т.е воопшто не се ставаат такви врз камерите од телефон.
Очаен квалитет се сите, ќе ја прекршуваат светлината како што не треба и воопшто не се како фабричките стакла врз леќите. Ќе си ги упропастиш фотките.

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4953
 • Пиши лаже
Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13488 на: 30 Ноември 2023, 22:13:18 pm »
Се сложувам за тие заштити на леките од камерата. Јас користев единечни, на секоја по едно, подобро заштитува и лепи, но има во некои случаеви лошо прекршување светлина.
За маски, јас преферирам Spigen (моментално користам) и Nilkin.
Spigen Ultra Hybrid ја начекав за безпари на Али, 8€.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1011
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13489 на: 30 Ноември 2023, 23:36:35 pm »
засега нека седат па ќе видиме како ќе се покажат леќите, ако има лош квалитет на слики се вадат и то е то.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13490 на: 01 Декември 2023, 10:00:14 am »
Да го заштитиме малку телефончето (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Sent from my iPhone using Tapatalk

интересно за следење се развија работите меѓу плагијаториве и dBrand/JerryRig


и на Х интересни тредови имаше  :)

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4953
 • Пиши лаже
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13491 на: 01 Декември 2023, 11:52:01 am »
Ди земав tws слушалки од Али, пристигнаа за 18 дена. Имаат NC и ефтини се, па да се пробам дали сум за вакви работи јас.
25 евра ме фатија. Ако некој сака линк: Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! €28.92  54% Off | QCY HT05 ANC Wireless Earphone 40dB Noise Cancelling Bluetooth 5.2 Headphone 6 Mic ENC HD Call TWS Earbuds Transparency Mode
https://a.aliexpress.com/_mrtupi4
Sent from my iPhone using Tapatalk
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1960
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13492 на: 02 Декември 2023, 11:03:06 am »


Сакам алфа ромео гт. Само ми е страв од подвозјето (нашите улици), и електрониката.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54808
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13493 на: 02 Декември 2023, 11:05:05 am »


Сакам алфа ромео гт. Само ми е страв од подвозјето (нашите улици), и електрониката.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11708
 • Архитект
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13494 на: 03 Декември 2023, 23:27:21 pm »


Сакам алфа ромео гт. Само ми е страв од подвозјето (нашите улици), и електрониката.

Шо му е на електрониката па сега?
Подвозје како и секоја поскапа кола. Ако не ставаш оргинал делови, ќе се расипува почесто.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6991
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13495 на: 04 Декември 2023, 10:50:14 am »
Alfa 147/156/GT е една од најефтините за одржување половни коли моментално. Чисто за инфо, бандажи половни челични 15" земав за 2000 ден.

Само нормален мајстор и примерок.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5073
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13496 на: 04 Декември 2023, 12:29:07 pm »
Не лажи бе , деца читаат, ќе се исили некој младич место да пуши да пие и да се забавља сите пари по рамена, виљушки и сл. ќе му одат :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6991
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13497 на: 04 Декември 2023, 12:50:58 pm »
Нема младичи, сите остаревме на форумов :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13595
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13498 на: 04 Декември 2023, 12:51:00 pm »


Сакам алфа ромео гт. Само ми е страв од подвозјето (нашите улици), и електрониката.

Не се плаши. Супер си е колата во секој поглед. JTDm и бичи мајсторе.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54808
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13499 на: 04 Декември 2023, 21:05:44 pm »
Ептен ми беше мерак на саатов, долго време пекав за него, и се решив за црни петок, то ест у понеделникот го нарачав. Вчера стигна, вечер ќе го сефтосам.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
И како е саатчето? Не кажа од кај го зема, каде имаше салам попуст? Многу ми фаќа око.