Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1856996 пати)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6925
 • хаУс мајстор
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13155 на: 26 Август 2023, 09:48:42 am »
Реставратор 😂

Отсутен t0m1cA

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3264
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13156 на: 26 Август 2023, 11:46:36 am »
Фала ви, да си ги опремите и вие гаражите по желба 😃

Убаво...убаво

Што занает имаш?

Занает немам некој посебно, ама имам познавање од механика, железарија, и уште по нешто 😅
По струка маш.инг., сервисираме AUMA актуатори за вентили и вентили, па ќе користи сетов и за тоа.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6967
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13157 на: 26 Август 2023, 20:35:42 pm »
Со здравје да се користите. Феноменално изгледа.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 826
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13158 на: 27 Август 2023, 18:34:26 pm »
Си купи Хонор 90 Лајт од А1, еве виче три дена го користам топ е телефончето. Само и овие се расипале, не даваат повиче пнач со телефонот.Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6586
 • French diamond
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13159 на: 27 Август 2023, 19:42:02 pm »
Со здравје да го користиш, тоа со полначите посебно ме нервира кај Ајфон, фрлаш 1000€ за џабе т.е за мобилен, па и уште без полнач го добиваш, уште 40€ за оргинал полнач...ете го 1 година кај шо се полни со Самсунг полнач од 15€, кој ги тркала.

Отсутен The Seventh Son

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 214
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13160 на: 27 Август 2023, 20:27:16 pm »
Веќе подолго време ги меркам масава и шкафчево и конечно си ги купив.  :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
da smenime ulje na golfot nekoj den
se salam hehe so zdravje da se koristi

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 826
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13161 на: 28 Август 2023, 00:55:38 am »
Со здравје да го користиш, тоа со полначите посебно ме нервира кај Ајфон, фрлаш 1000€ за џабе т.е за мобилен, па и уште без полнач го добиваш, уште 40€ за оргинал полнач...ете го 1 година кај шо се полни со Самсунг полнач од 15€, кој ги тркала.
Фала друже, тоа е шо е, добро е шо имам брз пнач од претходниот Хуавеи па со него терам

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1017
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13162 на: 28 Август 2023, 11:38:49 am »
Se podnoviv i jas prv pat od android na apple malce cuden za rabota duri ne go naucam i naviknam. Primer prva rabota so mnogu me nervira e koga ke ti stigni poraka na viber messinger ili insta ko ke titka mora i da vibrira a me mozam da najdam kade i dali se gasni
Iphone 14proSent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13163 на: 28 Август 2023, 11:51:44 am »
Со здравје да се служите двајцата.

Ај пробај вака : settings > notifications > messages > и барај тука вибрации.
Никогаш не вели никогаш.

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6967
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13164 на: 28 Август 2023, 12:55:19 pm »
Se podnoviv i jas prv pat od android na apple malce cuden za rabota duri ne go naucam i naviknam. Primer prva rabota so mnogu me nervira e koga ke ti stigni poraka na viber messinger ili insta ko ke titka mora i da vibrira a me mozam da najdam kade i dali se gasni
Iphone 14pro(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Прав избор, само ако можеш да се навикнеш на оперативниот систем.

Иначе како парче хардвер е феноменален.

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3218
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13165 на: 28 Август 2023, 15:21:20 pm »
Со здравје да го користиш друже, добар избор.

Кога ќе си во Аеродром - Скопје пиши ќе идеме со ајфоните без футроли во некој ресторан кај што седат богатите и ќе пиеме Аперол.

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1017
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13166 на: 28 Август 2023, 17:07:48 pm »
Со здравје да го користиш друже, добар избор.

Кога ќе си во Аеродром - Скопје пиши ќе идеме со ајфоните без футроли во некој ресторан кај што седат богатите и ќе пиеме Аперол.
Haha gotovo be,sekako od rabota kaj da e ke me pustat natamy


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4980
 • Пиши лаже
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13167 на: 28 Август 2023, 18:23:28 pm »
Со здравје да се користи, иако јас би одел на големиот брат, ова е многу мало и нема добра батерија. :)

Со здравје да го користиш друже, добар избор.

Кога ќе си во Аеродром - Скопје пиши ќе идеме со ајфоните без футроли во некој ресторан кај што седат богатите и ќе пиеме Аперол.
Да не заборавиш, телефонот наопаку за да се гледа јаболкото.... :D
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Присутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3660
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13168 на: 28 Август 2023, 18:31:28 pm »
Se podnoviv i jas prv pat od android na apple malce cuden za rabota duri ne go naucam i naviknam. Primer prva rabota so mnogu me nervira e koga ke ti stigni poraka na viber messinger ili insta ko ke titka mora i da vibrira a me mozam da najdam kade i dali se gasni
Iphone 14pro(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Честитки, ме подсети на мене. На времето кога со помош од господ и телеком се решив после 10+год на Андроид да пробам ИОС и да прогледам :D
Веќе никогаш нема да се вратиш назад :)
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен vladimir_1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1017
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13169 на: 28 Август 2023, 19:01:18 pm »
Со здравје да се користи, иако јас би одел на големиот брат, ова е многу мало и нема добра батерија. :)

Со здравје да го користиш друже, добар избор.

Кога ќе си во Аеродром - Скопје пиши ќе идеме со ајфоните без футроли во некој ресторан кај што седат богатите и ќе пиеме Аперол.
Да не заборавиш, телефонот наопаку за да се гледа јаболкото.... :D
Taman e ne e malo, s10 lite imav prethodno i zavisi so ke nosev vo dzepo nekogas ne go berese


Sent from my iPhone using Tapatalk