Автор Тема: Астра Ј 1.4Т  (Прочитано 3673 пати)

Отсутен Filip MK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1358
Одг: Астра Ј 1.4Т
« Одговори #45 на: Ноември 23, 2021, 08:30:25 am »
@MartinAlfista Мето не можеше да открие од каде доаѓа лупкањето, визуелно му изгледаше се како што треба. Бев и до Авто мобил амортизери на тест (до Плимонт во Аеродром, Раде Кончар), амортизерите испаднаа ок (според годините и километрите), за другото не знаеа, односно некако не им се замараше.
Бо-ми Авто не знам кои се, можеби некој ги спомнал до сега, за подвозје се специјализирани?
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен M.Meskov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 297
Одг: Астра Ј 1.4Т
« Одговори #46 на: Ноември 23, 2021, 10:32:14 am »
Амортизерите за жал не може да се дијагностицираат дали вадат звук без да се извадат и да се демонтира спиралата за разлика од другите делови на предницата. Според тоа, ако се друго е 100% исправно тогаш мора да ги демонтираш па да знаеш дали се они или лагерите.

Отсутен dbl.dzo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1708
  • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Астра Ј 1.4Т
« Одговори #47 на: Ноември 23, 2021, 10:48:27 am »
За Servis Bomi Auto имам само најголема препорака, започнаа само со центрирање, па се проширија за некоја ситни делчиња главно околу подвозје и предница.

Неколку пати сум бил и секогаш си ја завршувале работата како што треба, најфино и без многу муабет. Препорака и од Жаре Алфиста.

Се наоѓаат после Александар Палас, преку мостот накај Олимпико (не знам дали живееш во Скопје).