Автор Тема: Случки со полиција, казни, судови итн  (Прочитано 1103277 пати)

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6860
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12090 на: Септември 14, 2021, 08:08:56 am »
Зиле, Пролет или Пролече исти ѓавол :)

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2615
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12091 на: Септември 14, 2021, 08:17:34 am »
na moje rame slijeche

Присутен dbl.dzo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1545
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12092 на: Септември 14, 2021, 10:04:56 am »
@Zile , точно, позади Ла Тана. со @Kikac за истата збориме :)

П.С. Не очекувај гостопримлив однос, јас му го скршив раатот на милицаецот додека си го наводнуваше дворот :)

Отсутен darkomic

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 335
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12093 на: Септември 14, 2021, 14:56:09 pm »
Не верувам дека ќе ги вратат поените. Паричките му се помили.

Отсутен Marakana

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 777
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12094 на: Септември 14, 2021, 16:14:45 pm »
Ne mi se veruva deka nekoj ne znae kade e Prolece policijska  :). I vie se narekuvate soferi, pljuc :) :) :)
Коме је суђено да буде јебан, том гаће саме падају

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6290
 • Плинаш!!!
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12095 на: Септември 14, 2021, 17:28:03 pm »


Зиле, Пролет или Пролече исти ѓавол :)
Завршив работа за 1 минута.@Zile , точно, позади Ла Тана. со @Kikac за истата збориме :)

П.С. Не очекувај гостопримлив однос, јас му го скршив раатот на милицаецот додека си го наводнуваше дворот :)
Одма завршив, имаше едно чупе и баш беше љубезна. Инаку да знаете може и таму директно да се плати со картичка, немора во банка па вирман.Ne mi se veruva deka nekoj ne znae kade e Prolece policijska  :). I vie se narekuvate soferi, pljuc :) :) :)
Абе не дека незнам, ама вчера еден другар ме збуни ми вика таа во ново лисиче дека е пролет и затоа препрашував.Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Присутен dbl.dzo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1545
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12096 на: Септември 14, 2021, 21:23:44 pm »
@Zile топ, се осовремениле :) мирна глава сеа.

Отсутен Marakana

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 777
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12097 на: Септември 15, 2021, 00:03:13 am »
I da, ako ve zakacat da mora da odite do Prolet stanica, ne se stegajte da barate parking; slobodno parkirajte/vlezete kaj niv vo dvorot.
Provereno :)
Коме је суђено да буде јебан, том гаће саме падају

Отсутен darkomic

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 335
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12098 на: Септември 15, 2021, 17:25:06 pm »
Ако веста е вистинита тогаш BMW то било на некој важен за овие на власт. Инаку не верувам дека некоја будала би ја оставило колата запалена на сред улица.
https://www.mkd.mk/crna-hronika/mvr-za-dva-chasa-najde-ukradeno-bmv-koe-sopstvenikot-go-ostavil-so-kluch-na-brava?utm_source=off.net.mk&utm_medium=block-sidebar&utm_campaign=vo-komshii

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2615
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12099 на: Септември 15, 2021, 18:03:10 pm »
Deka e nekoj vazen e, zatoa mu go najdoa.
Deka ima shutraci sto ostavaat zapalena kola i odat na "5 minuti" rabota i toa e fakt. Ne znam kolku treba da si odlepen i da ostavis i kolai kluc i se, osobeno sega vo ovaa lopovsko mafijashka teritorija (drzava ne sme).

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6129
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12100 на: Септември 15, 2021, 20:08:10 pm »
Мене ми е која е веројатноста да некој искочи на на 5 мин од кола која работи и баш во истиот момент да се погоди некој со 2 грама сива материја и да рече "еј ќе го крадам бмв во"

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18753
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12101 на: Септември 15, 2021, 20:16:55 pm »
Повеќето од колите така се крадат, ќе застане пред тобако или пред зграда и ќе ја остави колата запалена :)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40437
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12102 на: Септември 15, 2021, 20:18:48 pm »
Се крадат или „ се крадат“ е прашањето.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Busav

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2191
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12103 на: Септември 15, 2021, 20:22:17 pm »
Јас летово нон стоп така ја оставав колата, одам по детето од градинка колата си работи, у продавница, буквално сегде... Ама па моето е цитроен никој не го краде :)

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6290
 • Плинаш!!!
Одг: Случки со полиција, казни, судови итн
« Одговори #12104 на: Септември 15, 2021, 20:58:27 pm »
Не речи два пати. На другарче пред две години така му украдоа фиат пунто 1 и тоа пред тобако во маало, застанал да купи цигари. Видел дека се качил некој во кола и си заминал. Пола саат вртел по другари, мислел дека го зеза некој другар за на крај да излезе дека никој не го зеза туку му го украле. Го најде после месец дена цело издрнкано.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk