Автор Тема: Перење возила  (Прочитано 471127 пати)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4799
Одг: Перење возила
« Одговори #3210 на: Јуни 20, 2022, 09:24:03 am »
Попуст ако не ми понудат, не ни барам. Цената е таа, штом сум се јавил - ми одговара.

Како ги одржуваш? Колку често ги переш? Со што ги переш?

Не е поентата на ваков тип крпи да ги цедиш, туку да завршиш работа со една, затоа и се погусти, со twisted loops, со поголеми димензии... Јас крпа за сушење не сум цедел, освен chamois на времето, кога бев заспан. Ако не собира веќе, оставам, земам друга, мада до сега ретко ми се има тоа десено. Воглавно, ми се дешава да пребришувам со друга крпа она што ќе потече од решетките.

Секогаш би избрал крпа со поголеми димензии, отколку повеќе со помали.

п.с. може ги оштетуваш со цедењето... Имај го тоа во предвид.

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2934
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Перење возила
« Одговори #3211 на: Јуни 20, 2022, 18:28:00 pm »
I spored mene definitivno podobro dve pomali nego edna golema a za mf super stom si ja koristel tolku do toj stepen jas mislev deka ednostavno prestanala da sobira zatoa se zacudiv jas vo princip koga gi susam kolite prvo gi duvam so vozduh i posle prebrisuvam pa i pretezno samo malata od carpro mi e dovolna

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4799
Одг: Перење возила
« Одговори #3212 на: Јуни 22, 2022, 20:46:54 pm »
Ја набавив цела линија на производи на @Milos FULLCarCare ...Имавме малце повуци-потегни, ама на крај се добро се заврши.

Се пуштаме на тестирање деновиве...

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3467
Одг: Перење возила
« Одговори #3213 на: Јуни 24, 2022, 22:15:31 pm »
Gyeon wet coat testing 😁
Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2934
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Перење возила
« Одговори #3214 на: Јуни 25, 2022, 18:28:58 pm »
Ја набавив цела линија на производи на @Milos FULLCarCare ...Имавме малце повуци-потегни, ама на крај се добро се заврши.

Се пуштаме на тестирање деновиве...
jas veke del testirav i sum zadovolen