Автор Тема: Перење возила  (Прочитано 424152 пати)

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2821
Одг: Перење возила
« Одговори #3075 на: Октомври 02, 2021, 10:07:36 am »
Najdov nekolku random kapki bela boja na hauba i na branik (crn plasticen). Pojma nemam koj/kako/sto. Kako da gi iscistam a da ne ostetam lak i karoserija? Razreduvac ili opasno e so toa?

Отсутен bear

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 575
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Перење возила
« Одговори #3076 на: Октомври 02, 2021, 14:27:25 pm »
Јас успешно ги извадив со бензин, и потоа малку сјај и вода на местото.
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4426
Одг: Перење возила
« Одговори #3077 на: Октомври 02, 2021, 15:11:27 pm »
Прва фаза - активна пена, втора - вирџин шампон во foam lance, плакни и собирај алатите...


Присутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5086
 • Жгл' б гл'б
Одг: Перење возила
« Одговори #3078 на: Октомври 02, 2021, 15:22:54 pm »
Одлично. Сега внимавај на птеродактилите надвор, го сфатиле циганско лето здраво за готово па излегле сите да ги прошетаат децата.
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4426
Одг: Перење возила
« Одговори #3079 на: Октомври 02, 2021, 15:25:31 pm »
Само Зуки е изложено... Ама, летово, не знам од кои причини, а за среќа, ептен, ептен малку ја сереа.

На Астрата не сум бришел лајна веќе речиси две години...

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2821
Одг: Перење возила
« Одговори #3080 на: Октомври 02, 2021, 18:11:46 pm »
Fala @bear

Отсутен Panda993

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 65
Одг: Перење возила
« Одговори #3081 на: Октомври 02, 2021, 18:53:30 pm »
Najdov nekolku random kapki bela boja na hauba i na branik (crn plasticen). Pojma nemam koj/kako/sto. Kako da gi iscistam a da ne ostetam lak i karoserija? Razreduvac ili opasno e so toa?
WD-40, uljni razredivac, benzin :)

Отсутен galeb

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 5
Одг: Перење возила
« Одговори #3082 на: Октомври 02, 2021, 19:29:00 pm »
Decki kaj mozam da najdam pokvaliteten Penomat od 20-30 L koj ke mozi da se koristi za shamponi so visoko PH??

Отсутен Panda993

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 65
Одг: Перење возила
« Одговори #3083 на: Октомври 04, 2021, 09:37:54 am »
Decki kaj mozam da najdam pokvaliteten Penomat od 20-30 L koj ke mozi da se koristi za shamponi so visoko PH??
Пеномати имаш во ИВБИС  автокоманда..... за квалитетот не знам, али они се специјализирани за вакви работи.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7631
Одг: Перење возила
« Одговори #3084 на: Октомври 22, 2021, 19:15:42 pm »
Им се запнав на двете коли после работа и ги исправ, сега слободно нека грми утре според прогнозата :D

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2821
Одг: Перење возила
« Одговори #3085 на: Октомври 29, 2021, 11:15:42 am »
Vo karbox vo ist gejt vikendov ke imalo 20% na se.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4426
Одг: Перење возила
« Одговори #3086 на: Октомври 29, 2021, 11:24:55 am »
Блазе си ви на вас таму што ќе бидете.

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3336
Одг: Перење возила
« Одговори #3087 на: Октомври 29, 2021, 11:53:21 am »
Dzabe li go imas ti pobratimot @Inter1 on ke ti kupi i tebe se so sakas i ke ti prati do Bogdanci, ne se sekiraj ti samo razgledaj si so ti treba on plaka kupuva vo tvoe ime i ti praka po kargo do doma, normalno kargoto od nego gratis, voopsto da nemas dodaten trosok ;D
« Последно менување: Октомври 29, 2021, 17:40:47 pm Roci »

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2821
Одг: Перење возила
« Одговори #3088 на: Октомври 29, 2021, 12:35:24 pm »
Jas i koli sreduvam vo negovo ime 😁

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4665
Одг: Перење возила
« Одговори #3089 на: Ноември 03, 2021, 13:00:15 pm »
Дечки најголема впивлива крпа?
Онаа од Мафра љиљаковата ОК е?
Уште пребришувам со еленска па викам да сменам 😃

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk