Автор Тема: Перење возила  (Прочитано 424965 пати)

Отсутен Panda993

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 65
Одг: Перење возила
« Одговори #3060 на: Септември 18, 2021, 20:14:28 pm »
Ne bese poentata skapo eftino iako preskapo e 100 den za 6 minuti definitivno. Taman si pocnal kraj 😁

Poentata bese dali sakas pravilno da isperes, so minimum rizik ako veke si resil i mf rakavici/krpi da nosis ili da zaplaknes kolku da se rece deka si "ispral". Pravilno pisav kako e, a ako sakate zaplaknuvanje drugite dadoa sovet.

E sega koj i kako ke pere si e negov problem. Jas moeto go zavrsiv so toa sto odvoiv vreme i posvetiv vnimanie, a ne morase. Drugoto vie si znaete.
За КРАЈ.
Џабе ги гланцавме колите.... времево полега си го вади к***от и сега ќе почне да не е*е на секој 2 дена.

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2821
Одг: Перење возила
« Одговори #3061 на: Септември 18, 2021, 20:39:58 pm »
Najzabavno e od dekemvri. Imas bonus pm cesticki.... U pm so pm cestickite :)
Pokraj zdravstvenite benefiti koi gi imame od u 3 pm cesticite i kolive se cisti vkupno 15 min.

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3337
Одг: Перење возила
« Одговори #3062 на: Септември 18, 2021, 22:09:35 pm »
Saka nekoj da delime 🤔


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11239
Одг: Перење возила
« Одговори #3063 на: Септември 20, 2021, 15:32:50 pm »


Ништо не правиш со 6 мин... јас само 5-10 мин пред да почнам да ја перам убаво ја поминувам со вапот,а потоа пена....
Купи си вапче и нема да те замара "чичко тајмер"  :)

Имам WAP-пче и го користам, ама притисокот што го имаат во пералниве нема споредба со домашниот WAP. Второ, WAP-от ми е во куќата кај дедото и дур да одам до таму, па назад, повеќе за бензин ќе потрошам, а пералната на ОКТА на бул. Србија на 300 метра ми е .


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 50831
 • Махер
Одг: Перење возила
« Одговори #3064 на: Септември 20, 2021, 15:33:26 pm »
Значи дедо ти има вапче.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11239
Одг: Перење возила
« Одговори #3065 на: Септември 20, 2021, 15:34:16 pm »
Значи дедо ти има вапче.

Така испаѓа :) Во зграда кај би ја перел ;D

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 813
Одг: Перење возила
« Одговори #3066 на: Септември 20, 2021, 19:47:36 pm »
Повеќе од доволно се 100 денари за окта. 10 или 20 денари ставаш активна пена. Чекаш минута и плакнеш детално со 50ина денари топла вода и 20-30 денари осмоза.

Отсутен Schmitt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1804
Одг: Перење возила
« Одговори #3067 на: Септември 20, 2021, 22:20:02 pm »


Купено денес, препораки за активна пена?
Never drive faster than your Angels can fly.

Отсутен Panda993

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 65
Одг: Перење возила
« Одговори #3068 на: Септември 25, 2021, 01:56:58 am »


Ништо не правиш со 6 мин... јас само 5-10 мин пред да почнам да ја перам убаво ја поминувам со вапот,а потоа пена....
Купи си вапче и нема да те замара "чичко тајмер"  :)

Имам WAP-пче и го користам, ама притисокот што го имаат во пералниве нема споредба со домашниот WAP. Второ, WAP-от ми е во куќата кај дедото и дур да одам до таму, па назад, повеќе за бензин ќе потрошам, а пералната на ОКТА на бул. Србија на 300 метра ми е .
Зависи што "ВАПЧЕ" имаш :)
Ќе си купиш Karcher и ке ти го извади и бетонот.
Али od K7 premium full control нагоре 😁

Отсутен dbl.dzo

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1708
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Перење возила
« Одговори #3069 на: Септември 27, 2021, 21:32:51 pm »
Повеќе од доволно се 100 денари за окта. 10 или 20 денари ставаш активна пена. Чекаш минута и плакнеш детално со 50ина денари топла вода и 20-30 денари осмоза.

@JezuzNoChill чекај малку, веројатно јас имам лошо прочитано - можеш така поситни да ставаш? Мислам дека може само 50 ден (180 секунди) и 100 ден (360 секунди). Ако е дозволено ситни валути тогаш дефинитивно е најдобра од сите.

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 813
Одг: Перење возила
« Одговори #3070 на: Септември 27, 2021, 21:38:42 pm »
Повеќе од доволно се 100 денари за окта. 10 или 20 денари ставаш активна пена. Чекаш минута и плакнеш детално со 50ина денари топла вода и 20-30 денари осмоза.

@JezuzNoChill чекај малку, веројатно јас имам лошо прочитано - можеш така поситни да ставаш? Мислам дека може само 50 ден (180 секунди) и 100 ден (360 секунди). Ако е дозволено ситни валути тогаш дефинитивно е најдобра од сите.

Не може помалку од 50 ама можеш на сред да го менуваш. Реално премногу е 180 секунди да ја прскаш со пената кога се покрива цела кола за минута максимум.


Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4671
Одг: Перење возила
« Одговори #3071 на: Септември 28, 2021, 08:11:18 am »
Oкта, пушката!  🤣


Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2821
Одг: Перење возила
« Одговори #3072 на: Септември 28, 2021, 09:08:50 am »
Пушката на 30цм од возилото. Абе дојдов да перам кола, а не да си ги мериме :D

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4671
Одг: Перење возила
« Одговори #3073 на: Септември 28, 2021, 09:40:00 am »
Дури масло некој менувал, до каде заминала работата.  ::)

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2573
Одг: Перење возила
« Одговори #3074 на: Септември 29, 2021, 13:30:00 pm »
Дури масло некој менувал, до каде заминала работата.  ::)

Следно некој каиш ќе мења, па после и тоа ќе го пишат. И се така дур не дојде некој цар да си прави тоталка ремонт.