Автор Тема: Перење возила  (Прочитано 477937 пати)

Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8528
Одг: Перење возила
« Одговори #3030 на: Септември 04, 2021, 19:29:41 pm »
Ги исправ денес и двете коли :D

Ќе врне ли утре?
Ke vrne. I jas ja isprav
Значи потоп утре :D

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2821
Одг: Перење возила
« Одговори #3031 на: Септември 05, 2021, 12:23:38 pm »
Zasega ne zavrna. Ne sme gi isprale kako treba izgleda :(

Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8528
Одг: Перење возила
« Одговори #3032 на: Септември 05, 2021, 12:34:30 pm »
Немав време да ги премачкам гумите :)

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5481
 • French diamond
Одг: Перење возила
« Одговори #3033 на: Септември 05, 2021, 12:41:39 pm »
После 15 часот  :)

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2821
Одг: Перење возила
« Одговори #3034 на: Септември 05, 2021, 14:01:17 pm »
Dobro e, zavrna. Da ne e dzabe perenjeto 😁😭

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 221
 • Renault Megane 1.5 Panda 1.2
Одг: Перење возила
« Одговори #3035 на: Септември 07, 2021, 16:47:14 pm »
Се надевам ќе потрае два дена

Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2821
Одг: Перење возила
« Одговори #3036 на: Септември 14, 2021, 11:35:11 am »

Отсутен R2D2

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 288
Одг: Перење возила
« Одговори #3037 на: Септември 14, 2021, 11:41:05 am »
Шкода Октавиа 1.5 ТСИ, (А8 2020) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24484.0.html
Mercedes A160 (W168) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2269.0.html

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2821
Одг: Перење возила
« Одговори #3038 на: Септември 14, 2021, 11:47:15 am »
@R2D2 Topper mi treba za sega. Pa dali sampon ili QD.

Отсутен Panda993

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 66
Одг: Перење возила
« Одговори #3039 на: Септември 14, 2021, 23:41:47 pm »
Мал позз
« Последно менување: Септември 14, 2021, 23:47:39 pm Panda993 »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51916
 • Махер
Одг: Перење возила
« Одговори #3040 на: Септември 15, 2021, 07:31:26 am »
Добар избор на кола!

ЕДИТ: Појаснето.
« Последно менување: Септември 15, 2021, 11:15:32 am Deni »

Отсутен Astraion

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 445
 • Pixel Perfect.
Одг: Перење возила
« Одговори #3041 на: Септември 15, 2021, 11:12:11 am »
Никаде не пишал кој е изборот. Како знаеш дека е добар?

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2821
Одг: Перење возила
« Одговори #3042 на: Септември 16, 2021, 13:52:03 pm »
На тендерот победи https://carbox.mk/product/ultra-keramicka-zastita/
Ќе следи свечено купување деновиве.

Отсутен Panda993

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 66
Одг: Перење возила
« Одговори #3043 на: Септември 17, 2021, 11:43:43 am »
Добар избор на кола!

ЕДИТ: Појаснето.
Фала, ке видиме како ке се покаже  :)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6191
Одг: Перење возила
« Одговори #3044 на: Септември 17, 2021, 19:04:10 pm »
Некој да препорача активна пена каква и од каде ??? Имам mjjc foam lance, досега користев од к2 и сум задоволен али сакам да сменам..
 
Grass ?