Автор Тема: Мобилен дитејлер  (Прочитано 12695 пати)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4383
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #255 на: Јануари 10, 2022, 22:06:25 pm »
ми се виде како сонце сликата со плинската боца, кад оно прц гаража, мај бед, Него како си задоволен од машината за хемиско бисел беше нели?

Да. Екстра е. Мада, мислам за до лето да одам next level, оваа да оди на продажба. Ќе видиме...

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2185
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #256 на: Јануари 10, 2022, 22:12:40 pm »
штета што има мал канистер за вода... инаку дизајнот и големината се 100% искористени
>>>>><<<<<

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4383
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #257 на: Јануари 14, 2022, 15:30:37 pm »
Што сум кревал рака...  :P
Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5895
 • хаУс мајстор
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #258 на: Јануари 14, 2022, 15:42:03 pm »
Не седиш мирен :D
Дома ја работиш или? Како со ладново?
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11184
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #259 на: Јануари 14, 2022, 16:51:32 pm »
Како со ладново?

Diesel, газдата и кучето


Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4383
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #260 на: Јануари 14, 2022, 18:00:19 pm »
Не седиш мирен :D
Дома ја работиш или? Како со ладново?

Ќути...

На лице место, нели мобилен. Ама, тешко. Тука не само што е ладно, и ветер дува со 30 км/х по аку... Не се работи, дефинитивно.

Ова е мејнтенанс клиент и не можам да го скршам, му завршувам работа.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1745
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #261 на: Јануари 14, 2022, 21:07:47 pm »
druze ala neka ti e.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4383
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #262 на: Јануари 15, 2022, 11:15:59 am »
Тојотава, ќе си ја памтам...
Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5895
 • хаУс мајстор
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #263 на: Јануари 15, 2022, 11:49:28 am »
Наплати си саглам, ќе ја заборавиш преку ноќ :)
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4383
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #264 на: Јануари 15, 2022, 13:57:32 pm »
Ајт, наздравје...


Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5895
 • хаУс мајстор
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #265 на: Јануари 15, 2022, 14:17:23 pm »
Браво маестро!
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4383
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #266 на: Јануари 15, 2022, 14:26:36 pm »

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5895
 • хаУс мајстор
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #267 на: Јануари 15, 2022, 14:28:20 pm »
На пролет имај ме во список, од мене има скара, пиво и тенда.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27383
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #268 на: Јануари 15, 2022, 18:28:46 pm »
Само една препорака - кога сликаш, исправи го воланот. :)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4383
Одг: Мобилен дитејлер
« Одговори #269 на: Јануари 15, 2022, 18:44:10 pm »
Благодарам.

Колите ПРЕТПОЧИТАМ да ги оставам како што ќе ги најдам, освен работата за која сум таму - чистењето. Не сакам да ги чачкам (палам, гасам, поместувам и сл.)... Давам само контакт ради џамовите, кога ги бришам горните ивици.

Башка, колава нема предница, се е растурено, се работи на неа. Мислам дека се менува комплет се, редовен сервис и ќе се подига, со нови спирали, така да и да сакав - не можев ништо да направам со воланот. Нема акумулатор. Сигурно и е заклучен во оваа позиција.