Автор Тема: Rover 75  (Прочитано 6633 пати)

Отсутен Tawe

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 70
Rover 75
« на: Април 04, 2014, 12:52:53 pm »
Да го претставам новото возило Rover 75:

-> 2.0 CDT - 116hp
-> 2001 година
-> Full Опрема:
     - кожен ентериер
     - климатроник
     - board computer
     - команди на волан
     - темпомат
     - греачи на седишта
     - ролетна на задна ш.
     - фабричко радио со CD шаржер
     - меморија на седишта
и др. опрема.« Последно менување: Април 06, 2014, 15:20:54 pm Tawe »

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2603
 • Custom made interiors
Одг: Rover 75
« Одговори #1 на: Април 04, 2014, 12:56:15 pm »
Внатре е прекрасно, само таа навлаката на воланот боде у очи. :)

Со здравје да си го возиш.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5665
 • French diamond
Одг: Rover 75
« Одговори #2 на: Април 04, 2014, 12:58:07 pm »
Е ова е ентериер, да не ти се излегва од кола. Создравје да се вози.

Отсутен Tawe

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 70
Одг: Rover 75
« Одговори #3 на: Април 04, 2014, 12:59:55 pm »
Фала фала, поубава да си купите/да ви купат :P

Инаку на воланот, на едната страна беше потемнета/излушкана кожата малку, па со навлаката го купивме, ама ќе се среди тоа.

И да, планирам да ги затемнам стаклата околу 30% како за почеток :)

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1508
Одг: Rover 75
« Одговори #4 на: Април 04, 2014, 13:26:30 pm »
Права лимузина. Со убаво да се вози ;)

Отсутен Alfista

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1491
Одг: Rover 75
« Одговори #5 на: Април 04, 2014, 13:54:00 pm »
Со среќа, многу ти е сексуално аутово, мене многу ми се допаѓа, како внатрешноста, така и надворешноста на Роверот.

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1726
Одг: Rover 75
« Одговори #6 на: Април 04, 2014, 14:39:01 pm »
Едно од омилените аута ми е ова, вистински крузер!  :D
Со здравје да се вози!  :)

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2194
Одг: Rover 75
« Одговори #7 на: Април 04, 2014, 14:53:38 pm »
Со здравје да го возиш, го меркав на реклама5 некое време, убаво автиче, ќе му се навозиш. Избуши само дупки за одвод на водата од шофершајбна, зашто знаат да се запнат и да отиде компјутерот од колата.
>>>>><<<<<

Отсутен edonos

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: Rover 75
« Одговори #8 на: Април 04, 2014, 14:57:17 pm »
Прекрасна кола,со здравје да се вози.
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4801
Одг: Rover 75
« Одговори #9 на: Април 04, 2014, 15:03:27 pm »
Odsekogas mi se svigjal enterierov na roverov ima eden kaj mene na parking stalno go manijacam vnatre sve bela koza epten e sexy...sozdravje dasi go vozis i mnogu bezgrizni kilometri..

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3851
 • MadaFunker
Одг: Rover 75
« Одговори #10 на: Април 04, 2014, 15:52:39 pm »
Ау браво! Со здравје да се вози :)
New blood of old school

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1870
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Rover 75
« Одговори #11 на: Април 04, 2014, 17:02:27 pm »
Супер количе создравје да се вози....јас имав ровер 214 и знам дека се со многу солидна изведба и многу квалитетни возила,само ќе си најдеш некој да ти носи подобри(оргинал) делови и уживај.....Инаку на сликите гледам кај полицијата во велес ти е сликана колата таму ли живееш?

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1312
 • Велешанче
Одг: Rover 75
« Одговори #12 на: Април 04, 2014, 17:50:44 pm »
Со здравје да се вози ;D
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен Strumjan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 95
  • Македонска Џумла заедница
Одг: Rover 75
« Одговори #13 на: Април 04, 2014, 18:47:15 pm »
За арно за убаво, едно од најубавите возила :)

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7035
 • Плинаш!!!
Одг: Re: Rover 75
« Одговори #14 на: Април 04, 2014, 19:21:57 pm »
Прекрасно!!! Со здравје да си го возиш. Кога дојде за прв пат ваков ровер во мк, имав прилика да седнам во него, не ми се излегуваше, внатре е перверзии.