Автор Тема: BMW 320d 150ks 2002  (Прочитано 4967 пати)

Отсутен petar3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 74
Одг: BMW 320d 150ks 2002
« Одговори #30 на: Декември 07, 2013, 10:57:28 am »
Колава ја земав од еден дечко од Благоевград, иначе внесена е во БГ пред околу 5 год. од Германија.

Отсутен otrakan

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 281
Одг: BMW 320d 150ks 2002
« Одговори #31 на: Јануари 22, 2014, 13:13:38 pm »
Супер количе слично на моето само се мислам дали плав енџел или бел да порачам,кај тебе како што гледам плаво свети
;)

Отсутен petar3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 74
Одг: BMW 320d 150ks 2002
« Одговори #32 на: Јануари 22, 2014, 16:04:48 pm »
Супер количе слично на моето само се мислам дали плав енџел или бел да порачам,кај тебе како што гледам плаво свети
Да, кај мене плав е енџелот и добро изгледа во комбинација со ксенонот пуштен али мислам дека кога би бил бел уште подобро би изгледало.

Отсутен edonos

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: BMW 320d 150ks 2002
« Одговори #33 на: Јануари 22, 2014, 18:49:40 pm »
Добро бмв,со здравје да се вози :)
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен petar3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 74
Одг: BMW 320d 150ks 2002
« Одговори #34 на: Декември 23, 2015, 12:55:52 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Нов сум на форумов, па најнапред здраво на сите!
BMW 320d 150ks 2002 god. купена од БГ пред има нема 3 недели. Реални 127000 km во беспрекорна возна состојба.
Опрема:
ABS
ESP
DSC
6x airbags
борд компјутер
централно заклучување
климатроник
аларм фабрички
17 алу. бандажи, гуми 225/45/17
електрика на стакла
греачи на седишта
CD-player
серво волан подесив по висина и длабочина
парктроник или помош за паркирање позади
елек. ретровизори
светла за магла
ксенон фарови
ЈR-sport воздушен филтер
спортски спирали
понатака повеќе слики  :)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Мал refresh на темата и колата

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28024
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: BMW 320d 150ks 2002
« Одговори #35 на: Декември 23, 2015, 13:37:37 pm »
Ај честито! Фина работа си напраил. И како е сега?

Отсутен petar3

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 74
Одг: BMW 320d 150ks 2002
« Одговори #36 на: Декември 23, 2015, 13:57:18 pm »
Фала! Има пријатна разлика сега со чипчето во однос на динамика на возилото, забрзувањето е доста подобро, ја нема таа турбо дупка предходно што ја имаше. Иначе што се однесува до потрошувачката на гориво, не е ниту зголемена ниту намалена.