Автор Тема: Трагикомични огласи на половни возила  (Прочитано 224462 пати)

Присутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1408
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51718
 • Махер
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1186 на: Јуни 20, 2022, 10:28:53 am »
https://www.pazar3.mk/oglas/vozila/avtomobili/mitsubishi/a5/se-prodava/skopje/centar/mitsubishi-lancer-2008-cenata-ne-e-fiksna/4305508
Може и поише требало да го огласи
Па види и сам колку одат EvoX на мобиле де. :) Ова може и подобро да е од ЕвоХ.

Отсутен devourer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 243
 • Мерцедес е мерцедес се друго е кола!
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1187 на: Јуни 21, 2022, 20:51:20 pm »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3052555
Mercedes c220 cdi 1999g UNIKAT za samo 4500eu

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 698
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1188 на: Јуни 24, 2022, 21:52:31 pm »
У наслов Поло ГТИ, подоле у опис 1.2 ТДИ. :D :D :D


Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2558
 • Шалабајзер
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1189 на: Јуни 25, 2022, 02:25:16 am »
У наслов Поло ГТИ, подоле у опис 1.2 ТДИ. :D :D :D

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Леле процепиииии кај вратинееее, тешка калемка оваа


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6064
 • Зборува со автомобилите. Specijalis Cardialogue
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1190 на: Јуни 25, 2022, 02:40:06 am »
У наслов Поло ГТИ, подоле у опис 1.2 ТДИ. :D :D :D

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Леле процепиииии кај вратинееее, тешка калемка оваа


Sent from my iPhone using Tapatalk

Преден дел ТДИ, заден ГТИ.
При ударот останало ГТИ знакчето и маската, па си рекол "шо ги ебам, ќе ги залЕпам'
You humans. Sometimes its hard to imagine how you've made it this far.

Отсутен TylerMkD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 74
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1191 на: Јуни 25, 2022, 05:50:55 am »
https://www.pazar3.mk/oglas/vozila/avtomobili/mitsubishi/a5/se-prodava/skopje/centar/mitsubishi-lancer-2008-cenata-ne-e-fiksna/4305508
Може и поише требало да го огласи

Што и направил овој на колата, ми се згади...ова намалува вредност, не зголемува.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6274
 • хаУс мајстор
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1192 на: Јуни 25, 2022, 09:03:45 am »
Море едно вакво сиво со дипломатски што го гледам у Тафталиџе, средено за сите пари.

Присутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2545
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1193 на: Јуни 25, 2022, 21:51:02 pm »
У наслов Поло ГТИ, подоле у опис 1.2 ТДИ. :D :D :D

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Леле процепиииии кај вратинееее, тешка калемка оваа


Sent from my iPhone using Tapatalk

Кога ќе ми текне дека по 5800€ им бараа, со 486.000км...

Присутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1408
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1194 на: Јуни 26, 2022, 11:02:14 am »
еднашка се имам јавено на оглас голф гти а у опис вака ко полово, 1.9 тди и му викам дечко шо е работава си пишал дека голфот е гти а уствари 1.9 тди и ликот само ми рече : decko se gledaa deka nese razbiras ti aj prijatno  ;D ;D
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.