Автор Тема: Трагикомични огласи на половни возила  (Прочитано 218573 пати)

Отсутен stefanel984

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 894
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1110 на: Април 18, 2022, 09:56:37 am »
Продавачот  е наставник по историја? Веројатно мисли дека и овде оди логиката колку нештото старее толку е поскапо :D

Отсутен Azriel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 644
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1111 на: Мај 05, 2022, 19:09:22 pm »
https://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=4310054

Е ај сеа ГТИ 🤣🤣🤣
Seat Leon 1.4 TSI

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1471
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1112 на: Мај 10, 2022, 22:06:50 pm »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4309676

Старо хјундаи по цена на ново

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7626
 • Хорска Секција
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1113 на: Мај 14, 2022, 09:00:12 am »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4309676

Старо хјундаи по цена на ново
кумашинот мој исто такво со 40к километри од 2015 година го продаде за 12500 без проблем.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1471
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1114 на: Мај 14, 2022, 09:40:11 am »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4309676

Старо хјундаи по цена на ново
кумашинот мој исто такво со 40к километри од 2015 година го продаде за 12500 без проблем.

Требало после нотар да му даде на купувачот признание за најглуп човек за тој месец. Јас да бев ќе му дадев, или едно мирисче за во кола кога веќе ми платил скоро колку што сум платил за нова.

Присутен Ilioski Dragan

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 21
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1115 на: Мај 14, 2022, 10:09:13 am »
Куповната вредност на 12000 евра во 2015 е како сега 19,000 евра горе/долу.

Sent from my HRY-LX1 using Tapatalk


Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8193
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1116 на: Мај 14, 2022, 10:52:36 am »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4309676

Старо хјундаи по цена на ново
кумашинот мој исто такво со 40к километри од 2015 година го продаде за 12500 без проблем.

Требало после нотар да му даде на купувачот признание за најглуп човек за тој месец. Јас да бев ќе му дадев, или едно мирисче за во кола кога веќе ми платил скоро колку што сум платил за нова.
Иди купи денес нова Елантра за 13 бона.

Отсутен mendieta1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 145
 • BMW E30 316; BMW Е36 318 tds; BMW E46 330 Ci
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1117 на: Мај 14, 2022, 11:37:52 am »
немаат врска цените денеска со тие пред 4-5 год, не правете безврска споредби,,, точак сега не мозеш да купиш под 600 еу денеска
SAVE WATER! SHOWER WITH YOUR GIRLFRIEND

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8368
 • Пичлеме
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1118 на: Мај 14, 2022, 15:45:03 pm »
Полека ќе легнат новите цени, ќе се навикниме. Исто како кога дојде еврото на власт, па сто марки станаа сто евра... и така
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51491
 • Махер
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1119 на: Мај 14, 2022, 15:49:11 pm »
Полека ќе легнат новите цени, ќе се навикниме. Исто како кога дојде еврото на власт, па сто марки станаа сто евра... и така
За евраџиите немаше гајле, ние надвор од евро го јадевме.

Сега пак ние го јадеме, овој пат заедно со евраџиите.

Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8193
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1120 на: Мај 14, 2022, 16:41:08 pm »
Полека ќе легнат новите цени, ќе се навикниме. Исто како кога дојде еврото на власт, па сто марки станаа сто евра... и така
Нема врска, колите што беа 10.000 марки станаа 5.000 евра.
Дури сега 100 евра станаа како тогашни 100 марки, односно колите што беа 5000 евра станаа 10.000 евра :)

Присутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4479
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1121 на: Мај 14, 2022, 16:57:10 pm »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4309676

Старо хјундаи по цена на ново
кумашинот мој исто такво со 40к километри од 2015 година го продаде за 12500 без проблем.

Требало после нотар да му даде на купувачот признание за најглуп човек за тој месец. Јас да бев ќе му дадев, или едно мирисче за во кола кога веќе ми платил скоро колку што сум платил за нова.
Slabo baratas so togasnite i segasnive ceni.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51491
 • Махер
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1122 на: Мај 14, 2022, 17:02:57 pm »
Проблемот е што моделот е антички и од дизајнерски згрешените. Да е следната варијанта што е ала ауди А3 пеки 12500.

Присутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8193
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1123 на: Мај 14, 2022, 17:44:36 pm »
Епа тие нема да бидат 12.500, туку некое илјадарче плус.

Одамна не сум прател цени на нови коли и забележав дека не се продава Елантра.
Да земеме како ориентир i30 која лани во основно ниво била 16 бона (извор карклуб тест) и ако земеме во предвид дека Елантрата била барем 2.000 евра поскапа во однос на i30, и ако се додаде некое ниво на опрема ќе се дојде до минимум 20000 евра.
Покачените цени на новите коли имаат влијание и на половните, без разлика колкава им била цената пред 6-7 или 3-4 години.

Друго е прашањето дали некој би се одлучил за Хјундаи или Ауди.
« Последно менување: Мај 14, 2022, 18:04:25 pm Mikius »

Отсутен AngelSK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1471
Одг: Трагикомични огласи на половни возила
« Одговори #1124 на: Мај 14, 2022, 18:07:56 pm »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=4309676

Старо хјундаи по цена на ново
кумашинот мој исто такво со 40к километри од 2015 година го продаде за 12500 без проблем.

Требало после нотар да му даде на купувачот признание за најглуп човек за тој месец. Јас да бев ќе му дадев, или едно мирисче за во кола кога веќе ми платил скоро колку што сум платил за нова.
Иди купи денес нова Елантра за 13 бона.

Ако не голф 4ка да го платам 15к евра, дека денес оди купи нов голф за 15 бона.