Автор Тема: Citroen C2 1.4 HDi  (Прочитано 71855 пати)

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1903
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #30 на: Март 21, 2014, 22:59:24 pm »
Добро изгледа со здравје да го возиш..... ;)

Отсутен seat ibiza

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 184
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #31 на: Март 23, 2014, 22:34:35 pm »
Со здравје возење колега километража да му свртиш па чекам лименка на автомат  ;)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3777
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг:
« Одговори #32 на: Март 24, 2014, 22:43:28 pm »
Deneska kupeno:

Maslo
Filter za maslo
Filter za nafta
Filter za vozduh
Filter za polen
Set rebrast kais so zategac i roler

Denovive na servis da se smeni se, da bidam raat. :)

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1438
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #33 на: Март 24, 2014, 23:05:38 pm »
Со здравје да се вози :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3777
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #34 на: Март 27, 2014, 10:28:12 am »
Вчера променето:

Масло, филтер за масло, филтер за нафта, филтер за воздух, филтер за полен, сет ребраст каиш и водна пумпа.

Деновиве останува да се променат уште клинаст каиш и плочки.

Преводот на документите ќе биде готов денес или утре, па да падне и една регистрација, и може после комплетно да се ужива у возењето. :D

Отсутен krell

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1809
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #35 на: Март 27, 2014, 12:00:42 pm »
Вчера променето:

Масло, филтер за масло, филтер за нафта, филтер за воздух, филтер за полен, сет ребраст каиш и водна пумпа.

Деновиве останува да се променат уште клинаст каиш и плочки.

Преводот на документите ќе биде готов денес или утре, па да падне и една регистрација, и може после комплетно да се ужива у возењето. :D

Бидејќи кај да е ме чека и мене сервис на мојот Цитроен, а прв пат ќе правам сервис воопшто на Цитроен.

Ќе ти биде ли тешко да ги споделиш цените на деловите и работната рака што си ја платил?

Каде го направи сервисот и со какви делови?Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43053
 • Il Moderatore
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #36 на: Март 27, 2014, 20:10:38 pm »
Нашиот фамилијарен ZX редовно беше сервисиран во сервис „Дац“. Сосема ОК сервис. Сега не знам како стои ситуацијата со сервиси за Цитроен.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3777
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #37 на: Март 27, 2014, 23:29:40 pm »
@krell: ти пишав ПП. да не го пишувам цел реферат и тука, види прочитај си. :D

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3011
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #38 на: Март 27, 2014, 23:37:34 pm »
Со здравје да се вози, баш ми се свиѓа количево.

Отсутен karajann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 375
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #39 на: Март 28, 2014, 16:00:56 pm »
Одлична кола,со здравје да си ја возиш. Баш ми се свиѓа што има седишта од зади, а не клупа.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3777
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #40 на: Март 28, 2014, 23:21:00 pm »
уште еднаш фала на сите за честитките. кој нема поубава, дај боже да си купи. :D

Одлична кола,со здравје да си ја возиш. Баш ми се свиѓа што има седишта од зади, а не клупа.
исто и мене ми е еден од поинтересните моменти у колава... :D

Отсутен Nino-

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 453
 • Ultimate driving experience
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #41 на: Март 29, 2014, 00:20:40 am »
Сега приметив дека не сум пишал, а веќе неколку пати ја имам разгледано темава.
Со убаво да си ја возиш и долго да те служи, топ избор за градско возило :)

Отсутен DejzY

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1004
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #42 на: Март 29, 2014, 00:24:19 am »
Создравје да се вози количево. Многу ми е интересно а и погодено е моторчето!

Ме интересира дали кога возачкото седиште ќе го наместиш да ти биди таман, назад има место да седни некој или тешка работа?

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3777
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #43 на: Март 29, 2014, 17:24:39 pm »
уште еднаш фала на сите за честитките. дај боже да си купите поубаво.

@DejzY: јас (човек висок од околу 185цм и тежок околу 90кг) си го имам поместено седиштето таман ко за мене. е сега, со така подесено седиште, ме собира позади. седењето не е WOW комотно, али седам без проблем. е сега, кога ќе седне жена ми, или сестра ми, седењето им е каде - каде покомотно од тоа кога ќе седнам јас. задните седишта се подесени најназад што може, што значи дека багажниот простор што е за некој процент скратен. :) али е доволен, поголем од матизот. :D

on topic: денеска променети клинаст каиш и плочки. средени уште некои мали механички ситници.

започната постапка на вадење TIF и хомологација. у текот на наредната недела би требало да е се тоа средено, и да се регистрира. :D

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7497
 • Плинаш!!!
Одг: Re: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #44 на: Март 29, 2014, 18:55:46 pm »
На здравје сервис!!!