Автор Тема: 2008 Mazda 6 GH 1.8 mzr hatchback  (Прочитано 2119 пати)


Отсутен andrejnaumovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 97
Одг: 2008 Mazda 6 GH 1.8 mzr hatchback
« Одговори #46 на: Март 01, 2023, 21:28:31 pm »
Како испадна есапот на аутоцентар.мк?
Не знам точно...фалат карики и воџици тука. Немам појма колку би биле кај тие.(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

За некои работи се исплати повеќе од официјален дистрибутер отколку Аутоцентар... Дихтунг за глава за БМВто на сајтот го најдов за 16 (шеснаесет) илјади денари, од М Кар 2800...

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5422
Одг: 2008 Mazda 6 GH 1.8 mzr hatchback
« Одговори #47 на: Март 01, 2023, 21:33:28 pm »
Шо ти викав пред некој ден?

Не беше само моето искуство... Цените споредно со односот беше битното.

Отсутен nikola98

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 37
Одг: 2008 Mazda 6 GH 1.8 mzr hatchback
« Одговори #48 на: Март 18, 2023, 12:13:52 pm »
@tomaso има ли некоја новост ?

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1548
Одг: 2008 Mazda 6 GH 1.8 mzr hatchback
« Одговори #49 на: Март 18, 2023, 20:10:40 pm »
@tomaso има ли некоја новост ?
Допрва ќе пишам. Се извлечкаа малку работите. Ја зедов денес пред 2 саати.
Сега 1000км да извозам па ќе пишам подетално за овај зафат.
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12154
Одг: 2008 Mazda 6 GH 1.8 mzr hatchback
« Одговори #50 на: Март 19, 2023, 19:02:35 pm »
Добро ама осеќаш разлика сигурно 😁

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5422
Одг: 2008 Mazda 6 GH 1.8 mzr hatchback
« Одговори #51 на: Март 19, 2023, 20:35:20 pm »
Едвај чекам, ептен ме интересира подетално...

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3958
Одг: 2008 Mazda 6 GH 1.8 mzr hatchback
« Одговори #52 на: Март 19, 2023, 20:50:58 pm »
Разлика во џепо :D hahah

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен M.Meskov

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 366
Одг: 2008 Mazda 6 GH 1.8 mzr hatchback
« Одговори #53 на: Март 19, 2023, 22:04:34 pm »
 Ме зачуди кога пиша дека за 2-3 дена ке биде готова ама ај си викам може имаш ептен твои луѓе и одма се ке сработат, познавајќи ги мајсторите реално е десетина дена да трае ваков тип на поправка