Автор Тема: Регистрација и технички преглед  (Прочитано 283875 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29326
  • CARclub.mk
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1560 на: 03 Август 2023, 18:23:01 pm »
Јас имам добро искуство со ПСС Зајчев Рид (до пред неколку години) па се префрлив во АМСМ Центар, исто многу коректни и внимателни.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6969
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1561 на: 03 Август 2023, 21:43:08 pm »
Дали има технички преглед што сеуште се замара да го провери возилото убаво или се исто е кај и да отидеш, сите се "експресни"?
PS. За Скопје прашувам
Ако ти е баш за убаво д го прегледаат тркни до Србија, 100% нема да помине на технички :)

Отсутен bear

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1997
 • If you can dream it, you can do it.
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1562 на: 03 Август 2023, 21:44:04 pm »
Дали има технички преглед што сеуште се замара да го провери возилото убаво или се исто е кај и да отидеш, сите се "експресни"?
PS. За Скопје прашувам
Ако ти е баш за убаво д го прегледаат тркни до Србија, 100% нема да помине на технички :)

А тек па хрватска...
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1905
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1563 на: 03 Август 2023, 23:18:46 pm »
Има и тука технички каде што се поминува со дефекти. Само постапката е друга, прво добиваш листа со дефекти кои треба да ги средиш пред да поминеш, частиш ручек или даваш некое евро па доаѓаш по неколку дена кога частените се на смена  ;D

Знам бидејќи заебав една колешка што си увезе кола од МК. Ја пратив во технички кој важи за строг, јас поминав после поправка на дефектот, а таа мораше да бара друг технички за да помине, бидејќи ќе требаше мотор да смени за да помине на техничкиот што и го препорачав.  :-X
« Последно менување: 03 Август 2023, 23:27:14 pm DimitarMK »

Отсутен R2D2

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 431
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1564 на: 04 Август 2023, 11:19:18 am »
Дали има технички преглед што сеуште се замара да го провери возилото убаво или се исто е кај и да отидеш, сите се "експресни"?
PS. За Скопје прашувам

ПСС во Лисиче, неколку пати сум слушал како им кажуваат дека возилото не им е исправно, што треба да се поправи... или поминува на технички со забелешка на што да обрни внимание т.е. што најверојатно треба да среди во нареден период...

Исто сум имал проблеми со предно тркало/кочница на мерцедесот. Не бев за регистрација тогаш. Ја проверија во делот за технички, покажа дека едното предно тркало има 0% кочење... во нивниот сервис пробаа да го средат, расклопија, подмачкаа... ама повторно беше на 0%, ми препорачаа дека најверојатно треба абс пумпата да се менува, ама не можеше кај нив... и за се тоа ми земаа 0 денари...
Шкода Октавиа 1.5 ТСИ, (А8 2020) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,24484.0.html
Mercedes A160 (W168) http://forum.carclub.mk/index.php/topic,2269.0.html

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1565 на: 21 Август 2023, 21:06:56 pm »
Има некој информација што бидна со нови таблици/налепници?

Некој да регистрирал во скоро време? Како стои работава, процедури?

Sent from my Xiaomi 12x


Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8201
 • Малерозен дрводарец
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1566 на: 21 Август 2023, 21:15:42 pm »
Чичо, они уште со личниве карти појма немаат што ќе прават...
Не му се секирај, ќе биде и тоа 2025-та

Од последниве денови само едно строго правило утврдивме:
- што и да менуваш, читај целосно од почеток до крај, да не ти пише некој екстра буква или бројка на документ. :)))
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1567 на: 21 Август 2023, 21:17:20 pm »
Дека нели се залетаа, одлуки, ова-она... Наеднаш - штама. Ништо. Ни муабет, ни да се пофали/пожали некој...Sent from my Xiaomi 12x


Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10140
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1568 на: 22 Август 2023, 06:46:06 am »
Увидоа дека е невозможно да се спроведе.

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1569 на: 15 Септември 2023, 16:30:31 pm »
Дечки дали некој регистрирал кола во сабота последниов месец во Скопје, па да ме упати каде има цајкан да не лутам како глува кучка? ПСС Зајчев рид има?

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8201
 • Малерозен дрводарец
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1570 на: 15 Септември 2023, 17:16:01 pm »
Тоа би требало да е само прва Сабота од месецот, ама поарно јави се ПСС
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1571 на: 15 Септември 2023, 17:40:41 pm »
Сеа ќе одам да регистрирам до ПСС па ке прашам каде имаат цајкан утре.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3857
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1572 на: 15 Септември 2023, 18:19:03 pm »
Има во АМСМ секоја сабота... една сабота во Центар, друга во Чаир, па обратно...

Sent from my Xiaomi 12x


Отсутен Zile

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7612
 • Плинаш!!!
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1573 на: 15 Септември 2023, 19:09:41 pm »
Има и во ПСС Зајчев рид од 08 до 12 часот.

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4494
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Регистрација и технички преглед
« Одговори #1574 на: 14 Ноември 2023, 19:07:10 pm »
Годинава добив добра понуда за осигурување:
6456 ден. осигурување (лани беше 7091 ден.)
3690 ден. зелен картон
Да видиме уште техничкиот колку ќе ме кошта.
Годинава е намален доплатокот за до 22 години за некој денар.