Автор Тема: Мултифункционален мини стартер  (Прочитано 5131 пати)

Отсутен DOG SECURITY

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 530
  • CAR AUDIO SPECIALISTS
    • www.dogsecurity.mk
Мултифункционален мини стартер
« на: 29 Март 2015, 16:52:02 pm »
Ново на нашиот пазар! Мултифункционален мини стартер(џампер) за вашиот автомобил. Доаѓа во компактно пакување со повеќе адаптери за полнење различни мобилни и лаптопи, светло со СОС и стробоскоп функција како и високо квалитетни терминали за стартување на автомобилот.Карактеристики:
-Батерија: 13200 mAh
-Ударна сила: 400А макс.
-УСБ излез: 5V/2.1А
-Излез 1: 12V 2A
-Излез 2: 16V 3.5A
-Излез 3: 19V 3.5A
-Оперативна температура: 0°C-85°C
-Време на полнење: околу 3 часа
-Животен век: над 3000 полнења


Цена: 5.490 денари
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk