Автор Тема: Батерија за бормашина  (Прочитано 6366 пати)

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: Батерија за бормашина
« Одговори #15 на: 23 Февруари 2014, 19:01:02 pm »
Шо тее чудно, са најдеа гивгиличајне :-)

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2832
Одг: Батерија за бормашина
« Одговори #16 на: 23 Февруари 2014, 21:14:49 pm »
:D :D :D .....
ахахахаха Томе ....
Отиди на google translate таму ке се снајдеш....

Отсутен Angel_1.3

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1473
 • VOLVO C30
Одг: Батерија за бормашина
« Одговори #17 на: 27 Февруари 2014, 23:36:30 pm »
во магацин имам барем 5 вакви батериски бормашини... една ми е адаптирана на упаљач од кола. си работи топ...

значи можеш да ја направиш на адаптер. само ке мора малку појак адаптер да употребиш...
Mozesh li da mi objasnish kakov adapter da baram ?

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16005
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Батерија за бормашина
« Одговори #18 на: 28 Февруари 2014, 09:58:53 am »
обичен адаптер со појака ампеража. од 220 волти на 12 да речеме... види колку волти ти е бормашината и барај нешто слично.  по пазариве, по тезги ислично нудат такви адаптери... во краен случај и со полнач од акумулатор може... а види и полначот од бормашината колку е силен, можеш и тој да го употребиш...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: Батерија за бормашина
« Одговори #19 на: 28 Февруари 2014, 15:08:29 pm »
Мислиш дека тој за полнење може да се употреби :-) ?
Сериозно?

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54885
 • Махер
Одг: Батерија за бормашина
« Одговори #20 на: 28 Февруари 2014, 16:19:22 pm »
Не.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: Батерија за бормашина
« Одговори #21 на: 28 Февруари 2014, 16:20:03 pm »
Нормално НЕ

Отсутен Martin_GSM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 891
Одг: Батерија за бормашина
« Одговори #22 на: 28 Февруари 2014, 16:52:21 pm »
полнач од лаптоп, тие се во тој опсег околу 18 волти. нормално ако го најдеш од кај некој од ѓубре(да не му треба) ако треба да го купиш поарно купи нова бормашина