Општо > Фотографија

Fotoaparat od 6000 do 12.000 den

<< < (2/9) > >>

Stratro:
Ke razgledam ubavo sto ste predlozile pa ke preprasam..

Inaku veke 10 godini imam Sony Cyber Shot 4.1 megapixeli (lol znam) aaali:

- dusata mu e bukvalno izvadena od slikanje i snimanje...preku 15.000 sliki mozda imam slikano i uste raboti bez problem.
- boite na slikite se mnogu po zivi od mnogu ponovi aparati so koi sum slikal i koi znaat da izvadat onakva siva,utepana slika..

@SirPsyho...palec samo kaj Wooten. ;D

Stratro:
Od ova sto ste pisale izborot se sveduva na
-Cannon SX 500 vs Nikon L 820 kako poskapi varijanti.
-Sony DSC H90B vs Cannon SX 160 kako poeftini varijanti.

E sega dali poevtinive ke zavrsat rabota za ona sto baram, ne znam..neka pise koj ima iskustvo.


Mislenje xza Fuji F600?

VLATKO Џентлменот:
И фуџито ти е во ранг со Sony DSC H90B и Cannon SX 160,Nikon L 820 и Cannon SX 500 ти се бриџ камери,имаат голем оптички зум и се малце погломазни од комактите.

Deni:
Фуџито е апсолутна лепота и невиден потенцијал. Го обожувам од дното на душата. ЕXRот е она кое се бара oд мене и нешто налик тоа имаа и во нивните големи фотоапарати. Но, за она кое ти го бараш so тешко срце ќе речам не. За во лошо светло и без блиц не е таа камера. Нажалост.

Еве некои споредби, по ред од сите фотоапарати кои ги спомна погоре. Кој тепа иде даље.
http://snapsort.com/compare/Canon-PowerShot-SX500-IS-vs-Fujfilm-F600-EXR
Тука го растрти Ф600, у све е бољи од SX500. Осевн во Зум што е крајно небитно.

Со никонот се тука некаде во близина, нешто бољи објектив има никончето, но скоро незначително.
http://snapsort.com/compare/Fujfilm-F600-EXR-vs-Nikon-Coolpix-L820

Сајбершотот е веќе класи испод овие.
http://snapsort.com/compare/Nikon-Coolpix-L820-vs-Sony-Cyber-shot-DSC-H90

Канонот е малку бољи од сонито.
http://snapsort.com/compare/Canon-PowerShot-SX160-IS-vs-Nikon-Coolpix-L820

А еве под рекомендејшн што дава ако селектирам тоа што е битно за тебе: http://snapsort.com/recommend#!features=built-in-flash&general=price&image-quality=best-overall-quality&lens=wide-aperture,wide-angle&low-light=image-stabilization,high-iso,low-noise&movies=hd-1080p,slow-motion&price=200&type=digicam
S110 e прв кој го кажавме веќе и си тепа глатко,
Па Coolpix P330 е високо со ф1.8 леќата исто солиден за потребите.
Г15 јасно Г класа.
С120 со малку повисока цена од С110.
Па Ф550 (претходникот на Ф600, заради цената е повисоко рангиран) итн види си ги надоле другите.

ако не те мрзи да побараш видевце во лоу лајт од Ф600 и по некоја слика без блиц, да видиш како изгледа. Ако ти е задоволително тоа, тогаш нема муабет. Ама мислам дека S110 е бест бет ако го има останато.


mmm121:
А тој f31fd го бива?

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

[*] Претходна страница

Оди на целосна верзија