Општо > Фотографија

Fotoaparat od 6000 do 12.000 den

(1/9) > >>

Stratro:
Decki..
Koj e najdobar fotoaparat koj moze da se kupi kaj nas za cena od 6000 do 12.000 den?

Megu ostanatoto mnogu bitno e da vadi dobri (ne matni) fotografii bez blic i da mozam so nego da snimam barem 720p klipcinja slicni na ovie:Znaci baram aparat best bang for buck...klik, slik :)
Ne mi treba nekoj nerdy aparat so milion opcii od koi ke iskoristam 2-3 i manual od 50 strani.

Tenks in advens.


SaleSk:
Hmzzzzzzzzzz
Ако сакаш од тука да го купиш би ти го препорачал овој модел:
http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=354&pid=12894

Ако имаш некој од надвор, конкретно од србија да ти донесе би ти го препорачал она што и јас го купив, односно  Canon Ѕ110
http://pcfoto.biz/789_Canon-PowerShot-S110

Кај нас истиот ти е 358 евра во Пикс Плус.

Deni:
Го спомнав С120 и мислам дека е во ред. Ако се мрднува до Солун да си земеш нешто вакво и да си вратиш 15-20% на граница е исто многу исплатливо.

Може и С110 ако се најде некаде. Предност за просечниот кориник кон С120 е тоа што има слоу моушн видео 60fps, с110 нема.

Цената од пикс плус е висока, зошто е заборавена од времето кога го имале на лагер. Сега го немаат, а зошто е излезена с120 нема ни да го имаат.

Да се врачуна треба и една картичка од барем 16Гб со најголема брзина (1300 денари): http://www.pixplus.com.mk/index.aspx?directoryid=+281&ctrl=productlist&mid=179 никако некоја спора.

Само ми мати ова за вадењево слики без блиц, а да не се матни. Тоа не е до апаратот туку до твојата рака која се стресла во тој момент. Е сега С110 и С120 имаат ф2 објективи или посветли, и плус оптичка стабилизација на слика. Тука незнам како би бил задоволен, они се можеби најдобри за парите во тој поглед. Но, дали се доволно добри е прашање за тоа што го бараш.

VLATKO Џентлменот:
Јас вака би играл  ;D

SONY DSC H 90 B
http://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=27_103_166&product_id=201866

CANON POWER SHOT SX 160 IS
http://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=27_103_166&product_id=205422

NIKON L 820
http://www.neptun.mk/index.php?route=product/product&path=27_103_166&product_id=206999

SirPsyhoSexy:
@Stratro

Тоа е тој палец :D

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

Оди на целосна верзија