Автор Тема: Фотографии од вашите поранешни автомобили  (Прочитано 4052 пати)

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 206
 • Lexus is250 Fiat Panda 1.2
Одг: Фотографии од вашите поранешни автомобили
« Одговори #15 на: Декември 15, 2020, 09:27:30 am »
Еве се сите по редослед на купување од прва до последна :)

Највеќе се задржаа Мицубишито, кое беше купено ново али настрада во сообраќајка, х5 го имавме околу 4 год. другите оделе иделе, моментално пандата држи рекорд од 3 години во наша сопственост...  :D

Ps.
Корсата беше наша да нема забуни  ;D ;DОтсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6423
 • Плинаш!!!
Одг: Фотографии од вашите поранешни автомобили
« Одговори #16 на: Декември 16, 2020, 21:01:53 pm »
Ај малку и јас да се подсетам на минатото.
Прва кола што ја памтам на татко ми беше фичо 750ка. Со него до Охрид се одеше по 7-8 саати, куваше пустото и мораше да се одмара по пат. Ама битно беше со обратни врати.

Сликата е нет но е најблиску до изгледот на фичото.

Втора кола пак фичо. И пак со обратни врати ама кратко се задржа кај нас, два три месеци.

Трета кола пак фичо. Е сега со нормални врати ама 850ка . Муња. И после ова фичо може имавме уште 10 бидејки татко ми во тоа време растураше фичовци.


Со тешки маки и солзи во очите се продаде кај наш роднина.

Четврта кола, луксуз стокец со итаљански мотор и 1300кубика со округли фарови(свеќи). Е од тука више почнувам и јас да возам . Добро идеше!

Па купивме голф кец дизел 1.6 тенџере боја. Со една кола не биваше стално се каравме за стокецот. Така да голфот за татко ми за мене стокецот.

 Ги имавме стокецот и голфот сеуште ама се загреав за матиз од салон. Тогаш нешто имаа попусти па бев ептен загреан ама сепак купивме половен од автопазар. Ама некако не го засакав и го продадовме за пола година. Нешто ситно после матизот го продадовме и стокецот. И пак останавме со една кола.

Следна кола пунтич (повеќето го знаете) Го возев цели 15 години.
Првата и втората слика недела дена од кога го купив. Третата и четвртата слика недела дена пред да го продадам.

Во меѓувреме голфот заврши во отпад, скапа целиот и не вредеше да де крпи а моторот коска беше. Па татко ми си купи југич

После пунтич следеше меривка. Дента кога ја купив.

И тоа е тоа на јас што се сеќавам.
« Последно менување: Декември 16, 2020, 21:34:48 pm Zile »

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1506
Одг: Фотографии од вашите поранешни автомобили
« Одговори #17 на: Декември 17, 2020, 10:05:10 am »
И ја ги знам од 101от па нагоре, со сите има некоја дешавка интересна :D

Жиле прв во друштво положи и само тој имаше негова кола.

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6423
 • Плинаш!!!
Одг: Фотографии од вашите поранешни автомобили
« Одговори #18 на: Декември 17, 2020, 18:27:28 pm »
И да знаеш дека до сите има!

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22222
Одг: Фотографии од вашите поранешни автомобили
« Одговори #19 на: Декември 18, 2020, 20:15:38 pm »

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 671
Одг: Фотографии од вашите поранешни автомобили
« Одговори #20 на: Декември 19, 2020, 23:48:36 pm »
Alfa Romeo 33 1.3 VL Due CarburatoriOpel Tigra A 1.4i 16VMercedes W201 190E 1.8Renault Megane II 1.5 dCiFiat Coupe 2.0 16VVolkswagen Golf IV (III) Cabrio 1.9 TDIMercedes W210 E220 CDI Classic (facelift)


Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 833
Одг: Фотографии од вашите поранешни автомобили
« Одговори #21 на: Април 17, 2021, 13:30:17 pm »
Интересна тема, сите со бившите :)

D-r Ordevski


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10953
Одг: Фотографии од вашите поранешни автомобили
« Одговори #22 на: Август 27, 2021, 14:45:11 pm »


Непребол. За колата :) Ламја беше. Мерак.

Отсутен Mikius

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7363
Одг: Фотографии од вашите поранешни автомобили
« Одговори #23 на: Август 27, 2021, 14:58:12 pm »
Како бе тоа ташните на хауба, а онаа од десно као да ја шутира вратата :)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10953
Одг: Фотографии од вашите поранешни автомобили
« Одговори #24 на: Август 27, 2021, 15:00:30 pm »
Како бе тоа ташните на хауба, а онаа од десно као да ја шутира вратата :)

Ми дојде да и ги искубам косите за момент, кога тој синџирот удри на хауба ама ајде :)