Автор Тема: Средување на фотографии  (Прочитано 50734 пати)

Отсутен Gabau

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 492
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #240 на: Март 04, 2015, 11:55:53 am »
Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16060
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #242 на: Јуни 19, 2016, 16:48:00 pm »
Дечки, кога ќе имате време, ми треба малце помош бидејќи не знам да фотошопирам.

На следнава слика, потребно ми е лепенките на бандажите кои на сликата се во бела варијанта, да ги замените со розевата и жутата од втората слика. Втора варијанта ако не ве мрзи е цела лепенка во лилјава боја (нијансата е најдоле како слика ставена).Инструкции:Слика за колор семпл:« Последно менување: Јуни 19, 2016, 16:53:42 pm MartinAlfista »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16560
 • Keep it 100
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #243 на: Јуни 19, 2016, 17:04:24 pm »

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16060
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #244 на: Јуни 19, 2016, 17:22:21 pm »
Тоа е тоа, благодарам Фиц! :)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16560
 • Keep it 100
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #245 на: Јуни 19, 2016, 17:25:27 pm »
Нема гајле!

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1299
 • Велешанче
Одг: Средување на фотографии
« Одговори #246 на: Мај 15, 2017, 19:14:00 pm »
Дечки сакам да си направам вакво стикерче. Може ли некој од поискусните да ми направи припрема. Кога ќе се испечати во висина да биде околу 9-10cm. Фала од напред :)

Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i