Автор Тема: TuningGarage Web Site ;)  (Прочитано 14419 пати)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16661
 • Keep it 100
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #15 на: 13 Август 2012, 20:09:05 pm »
Има печатна грешка
Цитат
Уште еден успешен собир на нашиот најдобар Македонски Форум CARclub. Поздрав до одгворните и до организаторите!!!

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13576
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #16 на: 13 Август 2012, 20:17:24 pm »
Грешки:

REVO тимот е составен од персонал кој заедно има сто годишно искуство во развој на ECU софтвер,програмирање и чип тјунинг

Одоздола е кратко објаснување на постапките кои ги предземаме за да изготвиме нова Тјунинг мапа за ново возило или нов тип на ECU пред да го пустиме на пазарот преку нашата мрежа на дилери.

Се предземаат потребните мерки да се обезбеди тест возило или ако се работи за нов тип на ECU се купува. Разните алатки создадени од REVO се користат како би биле оставрени потребните комуникациски протоколи

http://www.tuninggarage.mk/revo-technik/razvoj-na-softver

Има многу грешки ;)

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #17 на: 14 Август 2012, 00:19:54 am »
Има печатна грешка
Цитат
Уште еден успешен собир на нашиот најдобар Македонски Форум CARclub. Поздрав до одгворните и до организаторите!!!
Popraveno ;)
Грешки:

REVO тимот е составен од персонал кој заедно има сто годишно искуство во развој на ECU софтвер,програмирање и чип тјунинг

Одоздола е кратко објаснување на постапките кои ги предземаме за да изготвиме нова Тјунинг мапа за ново возило или нов тип на ECU пред да го пустиме на пазарот преку нашата мрежа на дилери.

Се предземаат потребните мерки да се обезбеди тест возило или ако се работи за нов тип на ECU се купува. Разните алатки создадени од REVO се користат како би биле оставрени потребните комуникациски протоколи

http://www.tuninggarage.mk/revo-technik/razvoj-na-softver

Има многу грешки ;)
Go preveduvav sabajle vo 04:00 casot taka da ne vikam deka e naj naj :D Probav da ispravam po nesto ama sigurno ima uste nesto ;) Ako zabelezis te molam da me izvestis.
Pozdrav ;)
   

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1901
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #18 на: 14 Август 2012, 01:52:51 am »
Логото е некако преголемо и нападно, добро би било да се преправи, и да се организира одстрана убаво календари, чуда, се е испомешано. Гледам дека платформата ти е WordPress, доколку треба помош слободно кажувај, порано ептен ги чепкав, правев темплејти.. малце ги оставив во последно време, ама ќе ми се врати меморијата :D

BTW, не би било лошо да се направи сајтот и на македонски и на англиски, па и на друг јазик не е на одмет.

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #19 на: 14 Август 2012, 02:01:06 am »
Логото е некако преголемо и нападно, добро би било да се преправи, и да се организира одстрана убаво календари, чуда, се е испомешано. Гледам дека платформата ти е WordPress, доколку треба помош слободно кажувај, порано ептен ги чепкав, правев темплејти.. малце ги оставив во последно време, ама ќе ми се врати меморијата :D

BTW, не би било лошо да се направи сајтот и на македонски и на англиски, па и на друг јазик не е на одмет.
Site predlozi ti se na mesto ;)
Za logoto se macam da najdam nekoj (bidejki mene ne me biva) da go prepravi da bide vo eden red a ne edno vrs drugo. Togas bi doslo namaleno se razbira i ne tolku napadno. Za jazicite se soglasuvam ama prvo da go sredam na eden jazik pa posle moze da prodolzime na nekoj vtor pa i tret ;)
   

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1901
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #20 на: 14 Август 2012, 02:15:13 am »
Кај и да заглавиш само кажи, ќе средиме. За лого претпоставувам сакаш да се задржат истите бои едино може да се поигра со фонтот и клучето? Ќе пробам да направам нешто штом сум послободен.  ;)

Отсутен 2fast4you

 • Модератор
 • Редовен
 • *****
 • Пораки: 1797
 • Some drive to work ... I work to drive!!!
Одг: TuningGarage Web Site ;)
« Одговори #21 на: 14 Август 2012, 02:23:10 am »
Кај и да заглавиш само кажи, ќе средиме. За лого претпоставувам сакаш да се задржат истите бои едино може да се поигра со фонтот и клучето? Ќе пробам да направам нешто штом сум послободен.  ;)
FALA!!! ;)