Автор Тема: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA  (Прочитано 248644 пати)

Отсутен Martin-Maks

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 15
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #255 на: 22 Мај 2018, 01:32:14 am »
Од лошо чипување или лош ремап... Кои се последиците ме интересира за VW? Колку чини и дали може да се провери дали е нешто од тие работи работено на колата.  :)
Автомобили во срцето, бензин во крвта и анѓели чувари !!!

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #256 на: 04 Февруари 2020, 13:42:35 pm »
Aj zdravo zivo prvo posle 4-5 godini ne znam kolku pominaa, ne e ni bitno :)

Pitanjce ako ima seuste aktivni admini od Revo na temava?

Me interesira Remap na Audi A6 (2017) 3.0 TDI 218 konjovi?

Blagodarime :)

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6967
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #257 на: 04 Февруари 2020, 16:38:42 pm »
Aj zdravo zivo prvo posle 4-5 godini ne znam kolku pominaa, ne e ni bitno :)

Pitanjce ako ima seuste aktivni admini od Revo na temava?

Me interesira Remap na Audi A6 (2017) 3.0 TDI 218 konjovi?

Blagodarime :)
Ај добредојде назад. :)

Дали си разгледал и други опции или си решен за REVO ?
Јас имам сосем ОК искуство со Шиник,  а и знам доста други кои се фалат од Зоки, кај Педагошка.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #258 на: 04 Февруари 2020, 17:16:07 pm »
ne znam brat, onaka procitav, staviv cip ama nekako t'nka rabota.

Merev grcija na Dino, nekoe konjce fazla ima samo i 20 tina Nm,

Отсутен Спенсер

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7309
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #259 на: 04 Февруари 2020, 18:06:56 pm »
^- Да ти ги вратат парите. ;D :) Кај тебе треба да пршти, 3-40 коња и 100тина њм ;D :D

Чудно стварно..

п.с. разгледај и тука:

http://forum.carclub.mk/index.php/topic,9674.330.html

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #260 на: 04 Февруари 2020, 19:25:03 pm »
Deka za bez pari zatoa izgleda. Hahaha....🤣🤣🤣
Mi rekoa kao probaj go pa ke kazes, ne deka nema bash razlika ama ne e toa sto ocekuvav,
Nekoj mi rece posle kao Dynoto kaj sto probav ne bilo ok, pojma nemam ama kako sto demek trebashe da ima, 30 tina konja plus i 50-60 Nm, ne veeuvam deka dobi so chipot.

Отсутен NUME

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5726
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #261 на: 04 Февруари 2020, 21:17:33 pm »
Los remap e smrt za motor

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6967
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #262 на: 04 Февруари 2020, 21:21:58 pm »
Deka za bez pari zatoa izgleda. Hahaha....🤣🤣🤣
Mi rekoa kao probaj go pa ke kazes, ne deka nema bash razlika ama ne e toa sto ocekuvav,
Nekoj mi rece posle kao Dynoto kaj sto probav ne bilo ok, pojma nemam ama kako sto demek trebashe da ima, 30 tina konja plus i 50-60 Nm, ne veeuvam deka dobi so chipot.
Как тебе и те како ќе се осети. Чим кај мене на 1.6 се доби +30 кс и 70Nm.

Ти треба ремап асален. Појди кај Шиникот, после надвожњакот накај Геге па десно, кај техничкиот. Има дино ќе измерите пред и после.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #263 на: 05 Февруари 2020, 13:07:27 pm »
ima Dyno za 4 x 4 ?

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6967
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #264 на: 05 Февруари 2020, 15:25:50 pm »
ima Dyno za 4 x 4 ?
Е нема. Заборавив дека е quattro.

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #265 на: 05 Февруари 2020, 15:55:04 pm »
 ;D ;D ;D ;D

Отсутен darilnica

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #266 на: 29 Јуни 2023, 12:46:45 pm »
Здраво сакам да чипувам SKODA OCTAVIA / 2013 / 1.2 TSI 86HP - кои се опциите и колку би коштало, ако има некој информација нека пише. Благодарам

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA
« Одговори #267 на: 29 Јуни 2023, 13:08:54 pm »
Темава веќе неколку години не е активна, побарај контакт од нив доколку сеуште го работат тоа.
Како алтернатива можам да ти понудам стејџ 1 ремап со кој добиваш 130кс(+44) и 215(+55)нм по цена од 120-130€.
« Последно менување: 29 Јуни 2023, 14:40:05 pm nestor04 »