Пријатели на CARclub > Revo Technik

REVO TECHNIK Prv izbor za chip tuning koga se raboti za VW,AUDI,SEAT i SKODA

(1/54) > >>

2fast4you:
Pozdrav do site sopstvenici od VW grupacijata i ako imate nekoi prasanja ili nesto ne vi e jasno slobodno prasjte. Ke probam da vi objasnam  :D

S16-HGT:
2fast4you, што Рево може да направи од мојот Golf 1.9 TDI 131 hp и за колку шушки ?

Deni:
1.2 12в 64кс, фабрички се продава и како 70кс, пошто?

MartinAlfista:
Шкода Јети 2.0 TDI 110hp, колку шушки до 170hp и дали е гаранцијата компромизирана?

zeroSignal:
Мартин, одма ќе ти кажам дека без сериозни зафати (ново турбо, за почеток), 110-ката не можеш да ја кренеш на 170.

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

Оди на целосна верзија