Автор Тема: Formula 1 - Season 2022  (Прочитано 17230 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51667
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #300 на: Јуни 19, 2022, 22:07:08 pm »
Можеби требаше Саинц да стави медиум гуми, со нив би требало да е малку побрз, а да издржат до крај.. со оглед на тоа што Макс имаше постари хард.
Не само Сајнц, чудно беше и за другите што влегоа тогаш. Одма после сајнц Алонсо и Окон на медиум отидоа. Сепак Саинц не е Леклер па да проба да направи нешто од ништо. Едино што можеше е да се жртвува со еден spin за да заврши 5ро место.


Немаше да издржат до крај, се виде веќе претпоследниот и последниот круг дека Саинц имаше проблеми со тракцијата на одредени свиоци. Со медиум веројатно ќе беше полошо.

На макс баш му рекоа од бокс, ич да не ги жалиш гумите. Слоооободно. Ич. Ќе истераат до крај како и да е.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6146
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #301 на: Јуни 19, 2022, 22:07:21 pm »
Добра трка особено после сејфти кар. Хамилтон колку толку се држеше со првите двајца додека Расел го снема во свемирот. Штета за хаас, незнам магнусен шо туку влагаше толку агресивно на почетокот и сам се заеба човекот.

Присутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6882
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #302 на: Јуни 19, 2022, 22:13:51 pm »
Немаше да издржат до крај, се виде веќе претпоследниот и последниот круг дека Саинц имаше проблеми со тракцијата на одредени свиоци. Со медиум веројатно ќе беше полошо.

Макс имаше 6 круга постари хард, му рекоа гас до даске гумите се сигурни. ;D :D Стојам на тоа дека требаше Саинц медиум да клај, тоа ќе му беше единствена шанса. Секако немаше ништо да изгуби. :D 

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1173
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #303 на: Јуни 20, 2022, 01:18:37 am »
Најголем губитник е Магнусен. Штета, бар да отидеше во пит еден круг покасно

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51667
 • Махер
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #304 на: Јуни 20, 2022, 09:37:16 am »
Еве го одговорот зошто Сајнц отиде на Тврди. Немаа веќе средни.

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16588
 • Keep it 100
Одг: Formula 1 - Season 2022
« Одговори #305 на: Јуни 21, 2022, 11:18:17 am »