Автор Тема: Опремување на гаража/работилница  (Прочитано 60192 пати)

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1414
Одг: Опремување на гаража/работилница
« Одговори #165 на: Март 11, 2021, 18:06:15 pm »
И од Лепа Брена постер обавезно ...
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1833
Одг: Опремување на гаража/работилница
« Одговори #166 на: Мај 15, 2021, 14:23:42 pm »
Preporaka za nekoj dobar odvrtuvac na klasicni filteri za maslo, da ima pristap vo tesen prostor?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51491
 • Махер
Одг: Опремување на гаража/работилница
« Одговори #167 на: Мај 15, 2021, 15:16:03 pm »
Preporaka za nekoj dobar odvrtuvac na klasicni filteri za maslo, da ima pristap vo tesen prostor?
Каиш кожен.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1833
Одг: Опремување на гаража/работилница
« Одговори #168 на: Мај 15, 2021, 18:35:29 pm »
Ideja kaj da se kupi?

Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6135
Одг: Опремување на гаража/работилница
« Одговори #169 на: Мај 15, 2021, 19:32:20 pm »
Ја вакво имам порано го користев на меганот топ беше, не лизга.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B003AMVZWC/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1833
Одг: Опремување на гаража/работилница
« Одговори #170 на: Мај 18, 2021, 15:06:09 pm »
Kupiv bas takov, kako mehanizam, od Autolider za 250 denari.
Imase razni bas golem izbor so kais, lanec i razni velicini.
Toj na lanec nemase bas dobra/fina prilagodlivost pa izborot padna na ovoj.

Inaku od Megaautoparts mi ponudija nekoj za 1900 den, kujznae sto cudo e ne go vidov, telefonski.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4840
Одг: Опремување на гаража/работилница
« Одговори #171 на: Јануари 27, 2022, 16:56:08 pm »
Кој сакате да се опремите со дигитален шублер за багатела цена 😊


Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk


Отсутен goran2406

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 26
Одг: Опремување на гаража/работилница
« Одговори #172 на: Јануари 27, 2022, 17:13:18 pm »
И со точност од три десетти  ;D

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3231
Одг: Опремување на гаража/работилница
« Одговори #173 на: Јануари 27, 2022, 17:48:49 pm »

Се загреав, ама после прочитав дека пластичен е...ништо од бизнисо
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1695
Одг: Опремување на гаража/работилница
« Одговори #174 на: Јануари 27, 2022, 18:52:00 pm »
Убаво ме потсетивте да го однесам на работа во лабораторија да го проверат дигиталниот од LIDL што го имам купено колку е прецизен.

Присутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4840
Одг: Опремување на гаража/работилница
« Одговори #175 на: Јануари 27, 2022, 19:21:37 pm »
Убаво ме потсетивте да го однесам на работа во лабораторија да го проверат дигиталниот од LIDL што го имам купено колку е прецизен.
Пиши тука и јас го имам 🙂

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk


Присутен Tomce

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 190
  • ibiz.mk
Одг: Опремување на гаража/работилница
« Одговори #176 на: Април 13, 2022, 08:56:54 am »
дедо искористил попуст во германија и ја донесов.
само да и најдам место во работилницата.
малку ми е хаос, треба реорганизација голема