Автор Тема: Фолии и Карбон во Дог - Слики  (Прочитано 17353 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Фолии и Карбон во Дог - Слики
« на: 12 Јули 2011, 12:05:15 pm »
Ќе оставам на Дог да објасни детали ако некој сака да знае повеќе. Се што знам е дека Фолиите се фантастични сега за сега, се одлично залепени (да не ги урочам), скоро и не се приметува дека има фолии (што е важно) и изгледа фабрички. Многу суптилни се ставени, а разликата е голема. По извесни истражувања заклучив дека фолиите кои вредат да се стават се 70% напред (кои имаат 25% блокирање сончеви зраци), и 50% назад (кои имаат 35%). Потемни од тие не овозможуваат поголема заштота од сонце, односно за некој мал процент повеќе. Според мене тоа не вреди. Соодветно такви фолии се ставени во Полото 70/50. Стандардно затемнување на стаклата на полото е 82% пропусност (18%).
70ката можеби и не изгледа драстично, но светлото внатре е многу различно. и поубаво. Климата е на помалку ставена, за што мојот грб и врат се задоволни. :)
За следната кола може да одам и со 70% на целата кола, ама за тоа потоа.

П.С. На сликите има карбон фолија во БМВто сиво, фолии во црното и поправка на решетката од звучникот во Поло.« Последно менување: 12 Јули 2011, 12:41:53 pm Deni »

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #1 на: 12 Јули 2011, 12:11:08 pm »
Со здравје фолиите-очекуваме уште слики од финалниот производ !


Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17308
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #2 на: 12 Јули 2011, 12:35:20 pm »
А цело време мислев дека фолиите се ставаат однатре.
Сите 3 се твои? Со среќа фолиите, па пиши ни и цена информативно.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #3 на: 12 Јули 2011, 12:39:31 pm »
А цело време мислев дека фолиите се ставаат однатре.
Сите 3 се твои? Со среќа фолиите, па пиши ни и цена информативно.
Од надвор се сечат, а од ВНАТРЕ се ставаат. ;D Цена имате во другите теми, и зависи од возило до возило.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #4 на: 12 Јули 2011, 12:39:56 pm »
Дали би можела оваа внатрешност да се обложи со карбон и колку би чинело, отприлика?
За мене прашувам, не за ојлевци дојлевци :)« Последно менување: 12 Јули 2011, 12:48:32 pm Banzai »
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен S16-HGT

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4442
 • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #5 на: 12 Јули 2011, 12:41:23 pm »
А цело време мислев дека фолиите се ставаат однатре.
Сите 3 се твои? Со среќа фолиите, па пиши ни и цена информативно.


Да да негови се. Сега планира и кецот да го земе и тоа најновиот модел   :D ;D :D ;DОтсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54852
 • Махер
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #6 на: 12 Јули 2011, 12:43:39 pm »
А цело време мислев дека фолиите се ставаат однатре.
Сите 3 се твои? Со среќа фолиите, па пиши ни и цена информативно.


Да да негови се. Сега планира и кецот да го земе и тоа најновиот модел   :D ;D :D ;DМРШ!!! Пу, пу, пу скраја да е од новото БМВ 1 Ivan Grozni Edition. А и од старото. :D

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17308
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #7 на: 12 Јули 2011, 12:46:52 pm »
А цело време мислев дека фолиите се ставаат однатре.
Сите 3 се твои? Со среќа фолиите, па пиши ни и цена информативно.


Да да негови се. Сега планира и кецот да го земе и тоа најновиот модел   :D ;D :D ;D
Не го гледам многу да се експонира во „возила на членови“, затоа прашав.

Отсутен Tommy

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7084
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #8 на: 12 Јули 2011, 12:49:06 pm »
бмвето е кумановско ако не се лажам ... она со махагон ...

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #9 на: 12 Јули 2011, 13:00:57 pm »
Карбонов во внатрешноста ептен убаво личи.

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2213
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #10 на: 12 Јули 2011, 17:00:13 pm »
Sve e super, samo mislam deka sharata kaj menuvacot i pepeljarata trebase da se isti, mislam deka ke bese poubavo
>>>>><<<<<

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #11 на: 12 Август 2011, 21:06:16 pm »
Sve e super, samo mislam deka sharata kaj menuvacot i pepeljarata trebase da se isti, mislam deka ke bese poubavo

Ribina koska efekt,malku da razbie monotonija...
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #12 на: 12 Август 2011, 23:43:04 pm »
Атест за фолиите ?
Има ли некој шо може да ти заврши работа и да си платиш?
« Последно менување: 12 Август 2011, 23:53:27 pm Sportex »

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #13 на: 12 Август 2011, 23:47:37 pm »
Sve e super, samo mislam deka sharata kaj menuvacot i pepeljarata trebase da se isti, mislam deka ke bese poubavo

Ribina koska efekt,malku da razbie monotonija...

Одлично изгледа-секоја чест Ате!

Отсутен DOG SECURITY

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 530
 • CAR AUDIO SPECIALISTS
  • www.dogsecurity.mk
Одг: Фолии и Карбон во Дог - Слики
« Одговори #14 на: 13 Август 2011, 09:46:51 am »
Атест за фолиите ?
Има ли некој шо може да ти заврши работа и да си платиш?Se si ide regular -proceduralno bez problem, ispitano veke mnogu pati , nema potreba od lugje ...
www.dogsecurity.mk
Ул.Борис Трајковски бр.132
02/2461-110
070/380-242
078/402-204
www.facebook.com/dogs.mk
contact@dogsecurity.mk