Автор Тема: Feral mikrofiber krpi  (Прочитано 7083 пати)

Отсутен Vladeee

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2213
Одг: Feral mikrofiber krpi
« Одговори #15 на: 05 Февруари 2012, 15:11:27 pm »
К2  ;D ;D ;D ;D не би пробал во сон ни спреј за гуми а  не восок за кола. такви low budget компании никогаш нема да имат квалитена роба, само проверени 3М, turttle, sonax..
>>>>><<<<<

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Feral mikrofiber krpi
« Одговори #16 на: 06 Февруари 2012, 11:38:32 am »
Затоа она народната,колку пари толку музика,сепак за некои работи К2 може да биде и од голема корист,бидејќи е со висок процент на карнауба ,тој има недостаток од други смеси,како мирис и истрајност,затоа не се препорачува на црна боја посебно металик или неисполирана површина пред тоа,може да биде добар и од корист на акрилна боја ,предходно исполирана и тоа само на страничните делови на возилото,поточно вратите,на хауба,кров и гепек,мора да иде поквалитетен восок,3М да за професионално,SОНАХ признавам само брилијантот на expert кецот,добар бидинг остава и сјај,кратко трае,sonax premium class carnauba е добар восок ама многу скап,не ја оправдува цената,производите од желката како што ги нарекуваме ние во world of detailing се доста квалитетни,дури можам да кажам дека и најефтината паста од желката е со голем квалитет,посебо ќе го истакнам PTFE течниот восок на TW кој е со тефлон во составот,гарантирано дава заштита на ,(напоменувам,предходно исполиран лак),6 месеци.на неисполиран лак кратко трае секој восок.Ја промашивме темава,не е за овде.
« Последно менување: 06 Февруари 2012, 11:55:29 am TE-EN »

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3778
Одг: Feral mikrofiber krpi
« Одговори #17 на: 06 Февруари 2012, 13:26:12 pm »
Затоа она народната,колку пари толку музика,сепак за некои работи К2 може да биде и од голема корист,бидејќи е со висок процент на карнауба ,тој има недостаток од други смеси,како мирис и истрајност,затоа не се препорачува на црна боја посебно металик или неисполирана површина пред тоа,може да биде добар и од корист на акрилна боја ,предходно исполирана и тоа само на страничните делови на возилото,поточно вратите,на хауба,кров и гепек,мора да иде поквалитетен восок,3М да за професионално,SОНАХ признавам само брилијантот на expert кецот,добар бидинг остава и сјај,кратко трае,sonax premium class carnauba е добар восок ама многу скап,не ја оправдува цената,производите од желката како што ги нарекуваме ние во world of detailing се доста квалитетни,дури можам да кажам дека и најефтината паста од желката е со голем квалитет,посебо ќе го истакнам PTFE течниот восок на TW кој е со тефлон во составот,гарантирано дава заштита на ,(напоменувам,предходно исполиран лак),6 месеци.на неисполиран лак кратко трае секој восок.Ја промашивме темава,не е за овде.
Abe ako da si pomuabetime i da si razmenime mislenja ;D