Автор Тема: Ceradi za koli  (Прочитано 41521 пати)

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #60 на: 27 Октомври 2020, 08:55:23 am »
Da imame :) 075 391 391 , proverete ja najprvo dimenzijata za najsigurno :) Poz

Отсутен zlatko.jovceski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 221
 • Renault Megane 1.5 Panda 1.2
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #61 на: 16 Ноември 2020, 21:23:17 pm »
Здраво, ме интересира дали имате од церадите против град или обична за лексус ис250. Која е цена и која вие би ми ја препорачале и за зимава што следи.
Поздрав

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #62 на: 19 Ноември 2020, 08:37:22 am »
Zdravo ! Za grad imame, no taa e isklucivo za grad, ako vrne malku poveke dozd, a kolata stoie (den/dva) ke propusti. Standardna cerada isto taka imame, taa e 2200den, za grad e 6140den. Na cenite sledi cluberski popust.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #63 на: 24 Ноември 2020, 23:08:59 pm »
Против грат имавте церади од 4500 денари.
Во што е подобра оваа од 6140 денари?

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6103
 • 69
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #64 на: 25 Ноември 2020, 09:43:56 am »
Веројатно се истите церади, со тоа што цената на пазарот на сите производи е повисока за 30%.
Претпоставувам дека тоа е причината.
Прост пример: Во што е подобар голф 8 по цена од 25000 по каталог за основна верзија со оној голф7 што по каталог беше 15500 пред некоја година?
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Samco

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 610
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #65 на: 27 Ноември 2020, 09:41:12 am »
@Stratro  , Imavme, bea od 4300den nagore zavisi od dimenzijata, sega se poskapi, ednostavno nabavnata cena e otidena mnogu nagore. Razlikata e minimalna, ima razlika vo zadnite delove, no generalno e ista. Iskoristi koga imame akcija promocija, kako momentalnata :) Pozdrav i se najdobro.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6381
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #66 на: 27 Ноември 2020, 10:42:37 am »
Веројатно се истите церади, со тоа што цената на пазарот на сите производи е повисока за 30%.
Претпоставувам дека тоа е причината.
Прост пример: Во што е подобар голф 8 по цена од 25000 по каталог за основна верзија со оној голф7 што по каталог беше 15500 пред некоја година?
Основната верзија на голф 8 (сега ќе има само 2 верзии лајф и стајл) има повеќе сериска опрема од голф7 хајлајн. Ете ја разликата. И нормално инфлација од 2013 до 2020 но таа е минимална.

Отсутен Tiro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 266
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #67 на: 20 Септември 2023, 18:42:24 pm »
Dajte predlog za cerada za kola ama da bide dobra i kvalitetna da ne bide od tie sto se lepqt na kola pri zamrznuvanje i ja ostetuvat bojata. Barem da bide pokvalitetna, pamucna nesto za fiat sedan kola?

Присутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6095
 • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #68 на: 21 Септември 2023, 07:07:25 am »
Зеде кола?

Ај аирлија, после една година потрага вистинската дојде на место.  ;D

Отсутен Tiro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 266
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #69 на: 21 Септември 2023, 08:13:02 am »
Зеде кола?

Ај аирлија, после една година потрага вистинската дојде на место.  ;D
Да зедов дојде и мојот ред  ;D ;D

Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 495
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #70 на: 21 Септември 2023, 13:15:01 pm »
Dajte predlog za cerada za kola ama da bide dobra i kvalitetna da ne bide od tie sto se lepqt na kola pri zamrznuvanje i ja ostetuvat bojata. Barem da bide pokvalitetna, pamucna nesto za fiat sedan kola?
Ја оваа ја имам више 4 години, ми седи у гепек за не дај боже. У почеток ме мрзеше стај извади кола од гаража ја користев доста и супер е. Ја користам по одмори чат пат и е ко нова уште. Од внатре е памучна како на сликата и церадата не е најлон. Од мене препорака. Ја зедов коај и колата значи пред едно 4 години тогаш беше околу 2000-2400 денари максимум.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Отсутен Tiro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 266
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #71 на: 21 Септември 2023, 16:48:07 pm »
Dajte predlog za cerada za kola ama da bide dobra i kvalitetna da ne bide od tie sto se lepqt na kola pri zamrznuvanje i ja ostetuvat bojata. Barem da bide pokvalitetna, pamucna nesto za fiat sedan kola?
Ја оваа ја имам више 4 години, ми седи у гепек за не дај боже. У почеток ме мрзеше стај извади кола од гаража ја користев доста и супер е. Ја користам по одмори чат пат и е ко нова уште. Од внатре е памучна како на сликата и церадата не е најлон. Од мене препорака. Ја зедов коај и колата значи пред едно 4 години тогаш беше околу 2000-2400 денари максимум.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Od kade ja zede, online ili prodavnica? Moze da spodelis ime ili link inaku ako togas e bila 2000den sega e 3500.

Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 495
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #72 на: 21 Септември 2023, 17:14:20 pm »
За жал од продавница ја зедов у Тетово. Инаку еве имаат и на FB продавница па можеш да ги прашаш. Инаку да, веројатно доста е повисочка цената од тогаш...

https://www.facebook.com/AutoShopFESHTI?mibextid=ZbWKwL

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Отсутен cdyane

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 495
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #73 на: 29 Септември 2023, 14:27:04 pm »
Dajte predlog za cerada za kola ama da bide dobra i kvalitetna da ne bide od tie sto se lepqt na kola pri zamrznuvanje i ja ostetuvat bojata. Barem da bide pokvalitetna, pamucna nesto za fiat sedan kola?
Прашав за церадата успат ми беше, имаат како мојата 2200 денари. Толку беше и ја коај ја земав. Ако сакаш ќе ти земем ќе ти пратим не е проблем.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Отсутен Tiro

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 266
Одг: Ceradi za koli
« Одговори #74 на: 29 Септември 2023, 20:27:38 pm »
Dajte predlog za cerada za kola ama da bide dobra i kvalitetna da ne bide od tie sto se lepqt na kola pri zamrznuvanje i ja ostetuvat bojata. Barem da bide pokvalitetna, pamucna nesto za fiat sedan kola?
Прашав за церадата успат ми беше, имаат како мојата 2200 денари. Толку беше и ја коај ја земав. Ако сакаш ќе ти земем ќе ти пратим не е проблем.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Pamucna? Sto zima nema da se zalepi za bojata na kolata? Imat za fiat tipo sedan? Ako sakas pisi mi broj u pp utre da se slusname.