Автор Тема: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006  (Прочитано 67713 пати)

Отсутен Tome-Colt

 • Близок до администрацијата
 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4624
 • Муфљуз
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #195 на: 21 Октомври 2014, 16:55:00 pm »
Ako mislis deka tie ne se kineski se lazes :)
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5428
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #196 на: 21 Октомври 2014, 17:00:06 pm »
Samo kratkki i trebaat.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #197 на: 21 Октомври 2014, 17:48:10 pm »
Ako mislis deka tie ne se kineski se lazes :)
Егзакли

Отсутен аллександар

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 97
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #198 на: 22 Октомври 2014, 03:58:00 am »
Ako mislis deka tie ne se kineski se lazes :)
кинески се не реков не и на кутијата си пишува мејд ин кина ама се разликуваат по трафото по самата инсталација и по самата сијалица.... и сепак не е исто кога купуваш кинески за 1500 денара без никаква гаранција и кога даваш 4500 со година дена гаранција...


искрено ги сменив зашто трет пат се ебавам со нив... врв на се беше сијалицата што ми изгоре за 3/4 дена - доста беше

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3467
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #199 на: 23 Октомври 2014, 01:23:04 am »
Ako mislis deka tie ne se kineski se lazes :)
Ни на крај памет, знам дека се е кинезарија ама сепак по волку фалење би требало да бидат подобри од останатите.

Отсутен Auto Car Care

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1673
 • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #200 на: 14 Февруари 2017, 21:39:07 pm »
Dog ви благодарам.Доказ дека сте вистински професионалци.Xenon H1 6000k стигнаа денес.Ставени на клиото и светлината е како 4600к,бела и со добар сноп.Досега сменав неколку сијалици,ама овие се стварно квалитетни.Секоја чест Dog.
img

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54756
 • Махер
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #201 на: 26 Февруари 2017, 11:31:26 am »
Што клио фар е ова со вака добар отсек?

Отсутен Auto Car Care

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1673
 • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: XENON SET SLIM H1,H3,H7,H11,9005,9006
« Одговори #202 на: 26 Февруари 2017, 13:20:56 pm »
Што клио фар е ова со вака добар отсек?
how to screen capturephoto hosting