Автор Тема: Дигитален фотоапарат Benq BH210-информација  (Прочитано 4802 пати)

Отсутен Petrus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 50
 • Стара кола и млада жена бараат многу работа!
Дигитален фотоапарат Benq BH210-информација
« на: Јануари 29, 2015, 07:40:41 am »
Здраво нараоде!
Дали некој поседува или има сознанија и искуство  за дигиталната камера Benq GH210?
Каде се произведува овој апарат, што квалитет е? Бидејќи сум заинтересиран за негово купување.
Каде, односно во кои продавници во Скопје може да се најде? ???
Благодарам
Мала кола бара помалку фрлање пари во бунар!

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7450
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Дигитален фотоапарат Benq BH210-информација
« Одговори #1 на: Јануари 29, 2015, 14:45:35 pm »
Види во анхоч.

Отсутен onak

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16012
 • сељаторе ин ил селандроре!!
  • КАНО еко системи
Одг: Дигитален фотоапарат Benq BH210-информација
« Одговори #2 на: Јануари 30, 2015, 01:55:36 am »
бенкју не беше со сименс на времето заедно? како да ми стои во глава дека на времето имав баш таков фотоапарат (службен) benq-simens, ама мењававме многу апарати во тоа време, па кратко се задржа кај мене за да можам да кажам некакви податоци, иако газдата мој тогашен тврдеше дека од дигиталните апарати ова било меѓу по добрите (за тоа време, зборам за пред 10-тина години)...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16060
 • Алфа Плам 1.4 TB
Одг: Дигитален фотоапарат Benq BH210-информација
« Одговори #3 на: Јануари 30, 2015, 02:04:59 am »
Ја не би да ти се мешам во избор, ама за тие пари сигурно ќе се најде некоја point-and-shoot камера со подобра леќа и барем 1080p резолуција на снимање, со моделска 2014/2015 година.

Откако ги кажав моите ставови, повели конкретна помош на поставените прашања:

http://timcomputers.mk/product/3f190541

http://www.anhoch.com/pcmarket/index.php?cat_id=354&pid=35612

http://www.media.net.mk/Upload/flaer.pdf

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7450
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Дигитален фотоапарат Benq BH210-информација
« Одговори #4 на: Јануари 30, 2015, 02:05:28 am »
бенкју не беше со сименс на времето заедно? како да ми стои во глава дека на времето имав баш таков фотоапарат (службен) benq-simens, ама мењававме многу апарати во тоа време, па кратко се задржа кај мене за да можам да кажам некакви податоци, иако газдата мој тогашен тврдеше дека од дигиталните апарати ова било меѓу по добрите (за тоа време, зборам за пред 10-тина години)...

Мобилните ги споија заедно на времето.

Отсутен Petrus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 50
 • Стара кола и млада жена бараат многу работа!
Одг: Дигитален фотоапарат Benq BH210-информација
« Одговори #5 на: Јануари 30, 2015, 07:36:30 am »
бенкју не беше со сименс на времето заедно? како да ми стои во глава дека на времето имав баш таков фотоапарат (службен) benq-simens, ама мењававме многу апарати во тоа време, па кратко се задржа кај мене за да можам да кажам некакви податоци, иако газдата мој тогашен тврдеше дека од дигиталните апарати ова било меѓу по добрите (за тоа време, зборам за пред 10-тина години)...
Значи во Anhoch е најефтин. Мартин благодарам на помошта!
Е сега за крај, ако некој поседува ваков апарат нека напише некој збор за добрите, а и за лошите работи за овој апарат. ;)
Поздрав

Мала кола бара помалку фрлање пари во бунар!