Автор Тема: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча  (Прочитано 15486 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #15 на: 10 Ноември 2013, 20:01:47 pm »
Рики не е електроничар....

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #16 на: 11 Ноември 2013, 10:54:59 am »
А зошто мислите дека Рики го работи тоа?

Имаат нова машина и електроничар специјализиран за тоа.

Како и да е, ако не можат тие тогаш ќе оди го однесат PC Doctor секако.
Практично како една фирма се.

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #17 на: 11 Ноември 2013, 11:03:58 am »
Па на ристе беше машината, освен ако не земале друга нова минатава недела

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10043
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #18 на: 11 Ноември 2013, 12:16:30 pm »
и што бидна?

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11715
 • Архитект
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #19 на: 11 Ноември 2013, 12:37:00 pm »
Па на ристе беше машината, освен ако не земале друга нова минатава недела

Ти мислиш на Ристе, а фаланга мисли на Рики (Христо).

Да, Ристе ја работи.

Отсутен Martin_GSM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 890
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #20 на: 11 Ноември 2013, 17:46:33 pm »
сум го правел ова на лаптоп, пријател имаше мобилара и ми го залеми чипот, работеше некое време па пак цркна, фабричка мана прегрева графичкиот чип hp pavilion dv6000 (исто dv2000,7000) сите таа мана ја имаат ако ти е за тоа(нагаѓам) џабе ке го правиш

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #21 на: 11 Ноември 2013, 17:49:45 pm »
Затоа никој нема да ти даде гаранција на сработеното, барем не кај нас..Него за што плоча се работи ?


Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #22 на: 11 Ноември 2013, 17:57:28 pm »
Nie ke davame 6 meseci ama posle nova godina toa

Отсутен Martin_GSM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 890
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #23 на: 11 Ноември 2013, 18:08:06 pm »
малку офтопик, а што гаранција ке ти даде на лемење чип, го лемиш, пушташ работи/не работи и тоа е тоа, ако се појави ладен лем понатаму мора пак чип да се смени, ретко кога прелемен чип работи повторно, скоро никогаш(барем во мобилните телефони)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #24 на: 11 Ноември 2013, 18:31:52 pm »
Па на ристе беше машината, освен ако не земале друга нова минатава недела

Ти мислиш на Ристе, а фаланга мисли на Рики (Христо).

Да, Ристе ја работи.

Ами Христо и Тони се другари. Ако не може едниот ќе сака другиот. Ама ќе му го дадат истиот одговор како и јас што му го давам, дека ретко кога црка само едена компонента. Кога ќе му земат 100е за прелемување и кога ќе испадне плус уште нешто трето тогаш ќе му го видам the look in his eyes.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14078
 • Пудингот на шоферството
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #25 на: 11 Ноември 2013, 18:32:28 pm »
Ај клај го гиф-от со џамот сеа. ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33949
 • Таков е животот... јебига
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #26 на: 11 Ноември 2013, 18:33:04 pm »
;D чекај рано е. Нека прелемува прво ;D

Отсутен JDM4LIFE

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 326
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #27 на: 11 Ноември 2013, 19:55:17 pm »
сум го правел ова на лаптоп, пријател имаше мобилара и ми го залеми чипот, работеше некое време па пак цркна, фабричка мана прегрева графичкиот чип hp pavilion dv6000 (исто dv2000,7000) сите таа мана ја имаат ако ти е за тоа(нагаѓам) џабе ке го правиш
Јас го имам прелемено со топол воздух на HP dv6000, работи две години без проблем.
Кај сите DV серии на HP проблем е 'тепихот' од густа насобрана прашина во кулерот,чисти го кулерот еднаш годишно и нема да имаш проблем никаков, пробано лично.
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Отсутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7003
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #28 на: 11 Ноември 2013, 20:22:32 pm »
Ај прашај во Сет сервисот, они имаат таква опрема, колку ќе те чини и дали гарантираат.

Отсутен Bicikle

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10043
Одг: “лемење“ на интегрирана графичка на матична плоча
« Одговори #29 на: 11 Ноември 2013, 22:04:29 pm »
ja im odnesov laptop i toa od kaj niv kupen ne mozele da najdat chip... wtf? inaku od tie smd integralnite so nodzinja na strana imam so letkom prelemuvani, ne gleda zosto da ne raboti ako e dobro sraboteno .