Автор Тема: Модуларни мобилни телефони  (Прочитано 5470 пати)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20076
Одг: Модуларни мобилни телефони
« Одговори #15 на: 30 Април 2014, 02:06:22 am »
И онака ништо нема да откаже.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Модуларни мобилни телефони
« Одговори #16 на: 30 Април 2014, 02:13:12 am »
Батерија ослабе смениш каква сакаш и кој сакаш квалитет, екран скршиш смениш ваков, таков.....

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20076
Одг: Модуларни мобилни телефони
« Одговори #17 на: 30 Април 2014, 02:15:31 am »
После нови драјвери за нов екран па не работи па не знам што.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17308
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Модуларни мобилни телефони
« Одговори #18 на: 30 Април 2014, 14:05:36 pm »
Ќе му џапнеш на некој богат другар што поим нема од мобилни модулите, и ќе ги смениш со твоите. Фала чао. Па драјвери ќе се снаоѓаме после ;D

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Модуларни мобилни телефони
« Одговори #19 на: 30 Април 2014, 18:08:03 pm »
После нови драјвери за нов екран па не работи па не знам што.

Како што има програм за пц кој автоматски ти ги наоѓа драјверите за компонентите така ќе биде и за модуларните мобилни, тоа е најмал проблем.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20076
Одг: Модуларни мобилни телефони
« Одговори #20 на: 30 Април 2014, 18:27:00 pm »
А сите знаеме дека компјутерите работат совршено секогаш. ;D